Kėngėtari i muzikės rok, Redon Makashi, thotė se atij i pėlqejnė femrat tė cilat janė ‘shpėrthyese’ dhe ‘tė sherreve’.
Kėto komente Redoni i ka bėrė pėr shtojcėn e gazetės Panorama, “Unė Gruaja”, ku ka treguar tipin e vajzave tė cilat e joshin mė shumė.

Redoni ka njė natyrė tė qetė, por te femrat pėlqen krejtėsisht tė kundėrtėn, ato ‘shpėrthyese’.

“Mė ka ndodhur gjithnjė tė kem pranė vetes njerėz shpėrthyes, njerėz pse jo... tė ‘sherreve’. Nisur nga kjo, do tė thosha se kam gjetur apo kėrkuar gjithnjė tė kundėrtėn time. Besoj tek teoria e tė kundėrtave qė tėrhiqen”, ka thėnė Makashi.