Aktorja e filmit ‘Hannah Montana’, Miley Cyrus, 16-vjeēare, do tė bėhet ‘seksi’ – aktorja raportohet se ka siguruar rol nė vazhdimin e filmin “Sex and the City”.

Tinejxherja pritet t’i bashkohet katėrshes sė aktoreve tė filmit, Sarah Jessica Parker, Kristin Davis, Kim Cattrall dhe Cynthia Nixon, nė tentim pėr t’u bėrė aktore serioze.

“Miley e sheh kėtė si njė tranzicion nga njė tinejxhere drejt roleve mė tė pjekura. Tė gjithė jemi tė shqetėsuar se si do tė duket kjo. Vėrtet, tė gjitha vajzat e filmit janė tė ngazėllyera qė do ta kenė Mileyn nė ekip”, ka thėnė burimi.

Detajet e rolit tė Miley janė tė panjohura.