George Micheal ėshtė arrestuar nga policia dje pėr vozitje nėn ndikum tė drogės dhe ndeshje nė tė pasmet e njė komioni.

Kėngėtari i kėngės “The Carless Whisper” do t’i paguar 80 000 funte dėmshpėrblim pasi ka dėmtuar pjesėn e pasme tė kamionit shtatė tonėsh duke e goditur atė nė orėn njė tė pasmesnatės.

Burime kanė thėnė qė George ka qenė aq i frikėsuar saqė nuk e ka ndezur motorin e makinės dhjetė minuta dhe ka pasur frikė tė del jashtė saj.

Kamionisti Lawrie Rowe ka thėnė se “ai ka qenė nė njė shpejtėsi mė tė madhe se 100 km/h dhe se ai nuk ka mundur qė t’i shmanget goditjes se makinės.

Homoseksuali George sapo ka marrė lejen e tij tė vozitjes pasi qė ai edhe mė parė ishte akuzuar pėr vozitje nėn ndikim tė drogės dhe alkoolit. Policia ia kishte marrė lejen qė nga viti 2007.