Aktorja qė ka fituar ēmimin Oscar, Charlize Theron ka llogaritur qė ajo me tė dashurin e saj Stuart Townsend tė kenė njė familje tė madhe.

34 vjeēar-ja ka thėnė se e dinė qė do tė “kėtė pesė djem”.

Aktorja e lindur nė Afrikėn e Jugut, qė luan nė filmin e njohur “Monster and Hancock” ka treguar qė ajo dhe aktori irlandez nuk do tė martohen kurrė - gjersa tė legalizohen martesat e homoseksualėve.

Ajo i ka thėnė revistės Vogue se ata janė bashkė qė njė kohė tė gjatė.

“Ka gati nėntė vjet dhe tani ne kemi kuptuar se jemi duke bėrė njė rrugė tė gjatė tė bashkėjetesės sė bashku”.

Filmi i ri i Theron, “The Road” do tė jepet premier nė janar tė vitit tė ardhshėm.