Shkurte Fejza dhe vajza e saj Gresa Behluli sė fundmi kanė publikuar njė videoklip tė pėrbashkėt tė kėngės “Nėna dhe bija.Gresa e ēmon shumė kėndimin bashkė me nėnė e saj dhe shpreson qė kjo tė pėrsėritet, por prapėseprapė kėnga pėr tė ėshtė vetėm hobi.

“Kėndimi bashkė me nėnėn ėshtė njė ndjenjė shumė e mirė, shumė e kėndshme, kėnaqėsia ėshtė dyfishtė kur pėrballė ke njė bashkėpunėtore tė mirė dhe njė nėnė shumė tė dashur e tė kujdesshme. Dua shumė qė kjo tė pėrsėritet, e ēmoj shumė kėndimin me mamin, ajo do tė thotė shumė pėr mua”, ka thėnė Gresa nė njė intervistė me “Kosova Sot”.

Pėr mė shumė, Gresa thotė se jashtė kėngės ka jetėn dhe planet e saj, ndėrsa kėnga ėshtė vetėm njė hobi pėr tė.

“Normal, kam jetėn time, kam planet e mia shkollore dhe pėr mua kėnga ėshtė vetėm hobi”, shton kėngėtarja.