Tė kundėrtat (nuk) tėrhiqen


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Tė kundėrtat (nuk) tėrhiqen

  Receta Gatimi  Shumica pohojnė se tė kundėrtat tėrhiqen, por sigurisht gabojnė. Nė fakt shkencėtarėt pohojnė se gratė i tėrheqin burrat qė iu ngjajnė.
  Rezultatet e studimit mė tė ri mund tė shpjegojnė pse pėr shembull, janė tėrhequr mes vete yjet si David dhe Victoria Beckham, Tom Cruise dhe Katie Holmes apo Johnny Deep dhe Vanessa Paradis.

  Psikologėt nga Universiteti St. Andrews zbuluan se grave iu duken mė tėrheqės burrat qė duken mė tė fuqishėm por qė kanė ngjashmėri me to. Shkencėtarėt pohojnė se zbulimi pėr tėrheqje mes ngjashmėrive do tė heqė dyshimet lidhur me mosbesimin e grave ndaj madho burrave.

  Nė kėtė studim morėn pjesė 60 gra tė cilat vėzhgonin fotografitė e burrave, dhe u dėshmua se mė tėrheqės iu dukeshin burrat mė tė fuqishėm tė cilėt sė paku pak iu ngjanin.

  ‘Studimet paraprake treguan se gratė i tėrheqin burrat mė tė fuqishėm, por njėkohėsisht nė to zgjojnė edhe dyshimet. Tashmė zbuluan se kjo s’duhej tė qėndrojė kėshtu nėse gruaja vėren ngjashmėri me vetveten”, deklaroi Tamsin Saxton, udhėheqėse e studimit.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  une mendoj se te kundertet terhiqen sepse plotesojn njeri tjetrin , keto studime me lert them se jan pak siperfaqsore per te caktuar tipa te njejte apo te kundert

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Une mendoj qe te kundertat nuk terhiqen. Ne qofte se 2 persona kane pikepamje te ndryshme mbi shume ceshtje ata do kene gjate tere kohes debate ndermjet tyre. Them qe nje marredhenie e tille nuk mund te funksionoje.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi