Imazhet e Dayana Mendoza jane publikuar nė faqen e internetit tė revistės “Maxim”, qė nė numrin e muajit shtator do tė ketė tė pėrfshira tė gjitha fotot e bukuroshes venezueliane .Dayana Mendoza, ish-“Miss Venezuela” dhe “Miss Universe” nė fuqi, ka menduar tė festoje plot njė vit mbretėrim, duke i dhėnė fund me disa fotografi ku ka dalė “topless” nė mėnyrė qė tė mbahet mend edhe pas shkurorezimit. Lajmi, i pėrfolur gjatė ditėve tė kaluara nga gazetat e televizionet amerikano-latine, ėshtė konfirmuar plotėsisht me imazhet e publikuara nė faqen e internetit tė revistės “Maxim”, qė vetėm nė numrin e muajit shtator do tė ketė tė pėrfshirė tė gjitha fotot e modeles bukuroshe venezueliane.

Ndėrkaq, cdo gjė ėshtė gati nė Bahamas pėr zgjedhjen e “Miss”-it tė ri mė 23 gusht. Mes 83 kandidateve qė kėrkojnė tė marrin trashėgiminė e Dayana Mendoza janė edhe bukuroshet e Shqipėrisė dhe Kosovės: Hasna Xhukici e Marigona Dragusha.