Madonna ėshtė fishkėllyer nga mijėra fansa gjatė koncertit tė saj tė mėrkurėn mbrėma nė Rumani.
Gjatė koncertit tė saj nė Bukuresht, Mbretėresha e muzikės pop kishte protestuar kundėr diskriminimit qė iu bėhet romėve nė Rumani, mirėpo nė vend se tė gjente mbėshtetjen e 60.000 fansave ajo ėshtė pėrballur me fishkėllimat e publikut.

Ndėrkohė, gjatė koncertit tė Madonnas nė skenė janė paraqitur edhe disa muzikantė dhe valltarė romė, tė cilėt i janė bashkėngjitur kėngėtares gjatė performimit tė kėngės “La Isla Bonita”.