Kėngėtarja Whitney Houston po rikthehet nė skenė me album tė ri, i cili pritet tė jetė njė album i suksesshėm i hit-kėngėtares sė dikurshme.
Albumi titullohet “I Look To You” ndėrsa pritet tė del nė shitje kėto ditė dhe pėrmban 11 kėngė.

Pėr realizimin e kėtij albumi, Whitney ka bashkėpunuar me emra tė tillė, si R. Kelly, Timbaland, Nathaniel, Akon etj.