Barca fiton edhe Superkupėn e Evropės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Barca fiton edhe Superkupėn e Evropės

  Receta Gatimi  Pas njė drame tė zhvilluar nė Monako, Barcelona ka arritur ta mposhtė me rezultat minimal Shakhtarin pėr t’u shpallur fitues i Superkupės sė Evropės.

  Ndeshja e vlefshme pėr Superkupėn e Evropės, e zhvilluar tė premten mbrėma nė Stadiumin Louis II tė Montekarlos, ndėrmjet fituesit tė Ligės sė Kampionėve, Barcelonės, dhe fituesit tė Kupės UEFA, Shakhtar Donetsk, ka pėrfunduar me fitoren e Barcelonės prej 1-0.

  Duhet pėrmendur qė Barca e filloi ndeshjen me treshen sulmuese Lionel Messi, Thierry Henry dhe Zlatan Ibrahimovic, derisa nė anėn tjetėr sulmonte vetėm Luiz Adriano, i mbėshtetur nga mesfushorėt Fernandinho, Ilsinho dhe Ėillian.

  Edhe pse Barcelona ishte dominuese nė pjesėn mė tė madhe tė lojės duke krijuar presion tek ukrainasit, Shakhtari u mbrojt mirė duke bėrė qė pjesa e parė e ndeshjes tė pėrfundonte pa gola.

  Ngjashėm ndodhi edhe nė pjesėn e dytė, Blaugranėt nuk arritėn ta gjenin rrjetin e portės kundėrshtare, kėshtu qė koha e rregullt pėrfundoi pa gola.

  As nė 15 minutat e para tė kohės shtesė nuk u shėnua gol, mirėpo nė gjysmėn e dytė tė vazhdimeve mė nė fund Barcelona shėnoi.

  Pas njė kombinimi ndėrmjet Lionel Messi dhe lojtarit qė zėvendėsoi Zlatan Ibrahimovicin, Pedro Rodriguez, ky i fundit e gjeti rrjetėn kundėrshtare pėr t’ia dhėnė avantazhin Barcelonės, pak minuta pa pėrfunduar takimi (115’).

  Ky ishte edhe goli i fitores, i cili Barcelonės ia siguron trofeun e Superkupės sė Evropės, edhe atė pėr tė tretėn herė nė histori tė klubit.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  ndeshje shum e merzitshme ishte sikur nuk kishin fuqi me loz , po ne fund fitoj me e mira , ky vit paska qene i jashtzakonshem per barcen

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nokia X2, edhe i menēur edhe i lirė
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-04-2013, 10:48 PM
 2. Shqiptarja Romela Begaj, kampione e Evropės ne peshengritje
  Nga ReniX nė forum Sportet nėpėr botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 12:15 PM
 3. Noizy “ha me dy lugė”, edhe Ēiljetėn, edhe Eni Koēin
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-03-2011, 06:35 PM
 4. Barēa-Manēester ėshtė finalja e ėndrrave…
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 11:38 AM
 5. Eusebio Haliti ngjitet nė majė tė Evropės
  Nga kuklla nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-07-2008, 09:41 AM