Peggy Gallagher mendon se anėtarėt e grupit britanik "Oasis" do tė bashkohen pas njė kohe shumė tė shkurtėr.
Nėna e Liam dhe Noel Gallagher ėshtė e bindur se grupi “Oasis” do tė bashkohet sėrish, pasi qė djemtė e saj e duan shumė njėri-tjetrin.

“Liam-i e admiron Noel-in. Ata e duan njėri-tjetrin, por ata gjithmonė kanė qenė tė ndryshėm. Ėshtė interesante se ata nuk janė zėnė si fėmijė. Ata nuk janė zėnė me njėri-tjetrin derisa e krijuan grupin”.

“Shpresoj qė ky tė mos jetė fundi i Oasis. Nuk mendoj se ėshtė. Ata janė thjeshtė tė lodhur pas turneut”, ka thėnė Peggy pėr “Sunday Mirror”.