Koncertet e fundit tė turneut “Sticky & Sweet” tė Madonnės nė Izrael, janė vėnė nė dyshim gjatė tė shtunės, pasi ajo u molis gjatė paraqitjes sė saj nė njė koncert.
Ylli ishte duke performuar nė kryeqytetin bullgar, Sofje, kur ajo u largua nga skena nė mes tė performancės sė saj. Pamjet treguan se ajo ėshtė mbajtur nga njėri prej valltarėve, i cili ėshtė siguruar se ajo ėshtė ok.

Por, 50-vjeēarja ka refuzuar tė ndėrpresė koncertin dhe ka vazhduar interpretimin e hitit “Holiday”, para se tė largohet nga skena gjatė kėngės “Spanish Lesson”, pasi ėshtė ndjerė keq sėrish.

“Madonna vėrtet shqetėsoi prapaskenėn. Ajo duhej tė ulej pėr tė bėrė njė pushim mė tė madh se zakonisht, nė mes tė kėngėve. Por ajo refuzoi ta ndėrpresė koncertin. Ajo vuante nga lodhja. Ajo ėshtė anemike”, ka thėnė burimi pėr The Sun.

Pasi ėshtė kontrolluar nga mjekėt, kėngėtarja ėshtė kėshilluar tė anulojė dy koncertet e fundit nė Izrael. Por ajo ka vendosur tė marrė pushim, vetėm pasi t’i realizojė edhe koncertet e fundit, njėri prej tė cilėve u zhvillua mbrėmė nė Tel Aviv.