Mashtrime nė Miss Universe 2009?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Mashtrime nė Miss Universe 2009?

  Receta Gatimi
  Tronditet nga hije dyshimesh nė lidhje me vėrtetėsinė e rezultateve tė votimeve kurora e Miss Universe 2009.
  Spektakli prestigjioz akuzohet pėr mashtrime tė votave qė nxorėn fituese venezuelianen Stefania Fernandez.

  Hijet e dyshimit janė hedhur nga revista amerikane “People” ku thuhet se shume fansa tė spektaklit mendojnė se gjatė fazės finale, kompjuteri i cili regjistronte dhe numėronte votat e bėra me anė tė sms-ve telefonike dhe online me anė tė internetit, ėshtė fikur dhe numėrimi i votave ėshtė bėrė manualisht nga njerėz tė zgjedhur aty pėr aty, ēka ka shtuar rrezikshmėrinė e njė mashtrimi tė mundshėm nė numėrim.

  Miss Universe i cili organizohet dhe mbėshtetet financiarisht nga miliarderi amerikan Donald Trump pėr vitin 2009 zgjodhi si fituese pėr herė tė dyte radhazi njė venezueliane.

  Nė kėtė edicion bukurie njėri nga mė prestigjiozėt nė llojin e tij mori pjese edhe Marigona Dragusha, e cila pėrfaqėsoi Kosovėn nė Miss Universe 2009, ku edhe u zgjodh shoqėruese e dytė e Miss Universe 2009.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Do kene kopjuar nga Shqiptaret se nuk ka mundesi tejter!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-11-2009, 06:44 PM
 2. marigona dragusha ze vendin e 3 ne miss univers 2009
  Nga bleranda nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-09-2009, 03:50 PM
 3. Miss Universe 2009, Miss Kosova nė vend tė tretė
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-08-2009, 01:07 PM
 4. “Miss Universe” del "topless" ne pritje te pasardheses
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-08-2009, 11:32 AM
 5. Vajza nga Indiana fiton kurorėn e Miss Amerika 2009
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-05-2009, 11:23 PM