Selena Gomez ka marrė njė rol mjaft mbresėlėnės, pasi aktorja ėshtė caktuar zyrtarisht ambasadorja mė e re e UNICEF-it.
Ylli i filmit “Wizards of Waverly Place”, 17-vjeēare, ėshtė zgjedhur tė shfrytėzojė zėrin dhe famėn e saj pėr tė ndihmuar rastet e fėmijėve nė emėr tė organizatės.

“Ēdo ditė rreth 25 mijė fėmijė vdesin nga rastet e shmangshme. Do tė pozicionohem me UNICEF duke besuar se ne do tė mund ta ndryshojnė atė numėr nga 25 mijė nė zero. E di se mund ta arrijmė kėtė, pasi ēdo moment, UNICEF ėshtė nė terren duke iu dhėnė fėmijėve ndihmė qė ua shpėton jetėn, pėr t’u siguruar qė zeroja tė bėhet realitet”, ka thėnė Gomez.

Gomez do tė fluturojė nė Ganė kėto ditė nė misionin e saj tė parė si ambasadore.