Instaloni Ubuntu dhe Windows XP/Vista ne nje PC


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Pinguin Instaloni Ubuntu dhe Windows XP/Vista ne nje PC

  Receta Gatimi

  istaloni ne windows edhe ubuntu  ne radhe te per duhet te shkoni ne kete adres dhe do tu shfaqet kjo faqe
  http://wubi-installer.org/


  pastaj sharkojeni dhe istalojeni direkt pa e ristartuar windows do tu shfaqet kjo tabel


  edhe pataj ristartoni pc dhe do tu dal keshtu  pastaj jepi passin qe keni vene kur e istaluat


  dhe ja ku kemi dy sisteme operativ ne nje pc..

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  per ca eshte kjo aurel eshte per xp

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  o majdo eshte sistem operativ shkon si me xp dhe me vista

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  te ben nonje dem kjo dhe ze shum vende ne pc

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  po ca demi re majdo ai eshte thjeshte nje sistem operativ eshte si windows
  dhe sa per vend ze rreth 15GB por eshte shum i mire provoje majdo eshte pak i veshtir
  ne fillim po pastaj mesohesh dhe nje gje tjeter po nuk te pelqeu mun ta heqesh kur te duash..

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ok flm aurel

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Paska dhe gjuhen shqip.....e instalova une shume i mire eshte por duhet te kesh memorien pak te madhe qe mos ta instalosh ke disk C ku ke windowsin............

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Bravo Aurel, pune e mire

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e Joan
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  si mund ta bejme pc me 2 sisteme operative ku njera te jete xp kurse tjetra windows 7 ose vista

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Joan Lexo postimin
  si mund ta bejme pc me 2 sisteme operative ku njera te jete xp kurse tjetra windows 7 ose vista
  Ska ndonje teknike te veēant, vetem kur te instalosh sistemin e dyte, krijo nje ndarje tjeter ne sistem duke siguruar qe nuk mbishkruan te parin dhe boot do te konfigurohet per te dy sistemet.

  Gjate ndezjes keni mundesi te zgjidhni nje apo tjeter sistem.

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  mua nuk me pelqen keshtu e kam pasur meperpara keshtu po me duket se ta ngarokn pc kjo gje keshtu mendoj une tani

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e griseld
  Anėtarėsimi
  Dec 2009
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po me ket sistem a punon? ram 253 hard disk 19 gb karte grafike 32

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga griseld Lexo postimin
  po me ket sistem a punon? ram 253 hard disk 19 gb karte grafike 32
  merr versionon per Netbook.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 05-02-2012, 01:27 AM
 2. Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 05-08-2010, 06:27 PM
 3. FixWin, arnime me njė klikim nė Windows Vista dhe Windows 7
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-04-2010, 06:01 PM
 4. Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 24-02-2010, 11:58 PM
 5. Vista:Si te aktivizojme Administratorin ne Windows Vista
  Nga ReniX nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-04-2008, 09:03 PM

Etiketat pėr kėtė Temė