Kushtet nė punė ndikojnė nė zgjedhjen e ushqimit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Kushtet nė punė ndikojnė nė zgjedhjen e ushqimit

  Receta Gatimi
  Njė studim i ri ėshtė marrė me ēėshtjen e zgjedhjes sė ushqimit pėr vete dhe fėmijėt, nga prindėrit e punėsuar.
  Rezultatet e publikuara nė revistėn “Journal of Nutrition Education and Behavior” kanė treguar se kushtet e mira tė punės nėnkuptonin edhe ushqim mė tė shpeshtė shtėpiak dhe me familjen, zgjedhje tė ushqimeve kualitative dhe kalimin mė tė rrallė tė vakteve.

  Po ashtu, ėshtė vėrtetuar se baballarėt tė cilėt punojnė me orar tė zgjatur shpesh porositin ushqim tė gatshėm dhe hanė derisa punojnė, ndėrsa nėnat nė situatė tė ngjashme, shpesh nuk hanė duke i kaluar vaktet.

 2. #2
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Kjo eshte e vertete pasi kur je ne pune me orar te zgjatur nuk ke mundesi te shkosh ne shtepi qe te hash gjelle dhe je i detyruar te hash ushqime te gatshme.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mjek te vetvetes ne kushtet e shtepise !!
  Nga labja nė forum Programe Mjekėsore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-12-2013, 11:18 PM
 2. Kujdes me zgjedhjen e partnerit
  Nga Kliton nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 09:50 PM
 3. Maska per fytyren ne kushtet e shtepise
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 06-12-2012, 06:04 PM
 4. Si ndikojne femrat ne trurin e nje mashkulli
  Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 17-02-2012, 02:55 PM
 5. Menyja ndikon nė zgjedhjen e ushqimit
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-10-2009, 04:14 PM