Kėshillat mė tė mira pėr depilim


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  15

  Kėshillat mė tė mira pėr depilim  Brisku i rrojės apo kremi pėr depilim? Dyllė i ftohtė apo i ngrohtė? Nė shtėpi apo njė sallon bukurie?

  Depilimi me dyllė. Depilimi me dyllė ėshtė metoda mė me dhimbje qė i largon qimet. Pa marrė parasysh a ėshtė i nxehtė apo i ftohtė dylli, vihet nė lėkurė dhe largohet me njė lėvizje nė anėn e kundėrt tė rritjes sė qimeve duke i hequr me rrėnjė. Pėr tė qenė depilimi i suksesshėm duhet qė qimet tė rritėn 3-5milimetra, por pasi qė tė largohen ėshtė e sigurt se nuk do tė lajmėrohen nė sipėrfaqen e lėkurės 3-javėt e ardhshme.
  Pėr depilim nė shtėpi janė shumė praktike shiritat speciale ngjitėse qė mund t’i vendosim nė tė gjitha pjesėt e trupit.  Mė tė ndjeshme

  Kremrat pėr depilim. Janė mė tė mirat dhe mė tė lehta pėr t’i larguar qimet nė mėnyrė efektive. Kjo metodė nuk ėshtė agresive. Kėto kremra depėrtojnė nė lėkurė nėpėrmes poreve dhe eliminojnė qimet nė rrėnjė. E mjaftueshme ėshtė qė ta vėni kremin nė cilėndo pjesė qė doni, e lėni pak minuta, pastaj e pastroni dhe do tė shihni se qimet kanė rėnė vetė. Para se tė pėrdorni kremin, bėni njė test nė lėkurė ngase te disa raste ky krem mund tė ketė reaksion alergjikė. Pas pėrdorimit tė kremit pėr depilim, qimet do tė dalin pas 7-10 ditėve.
  Mė praktikėt.

  Depilatorėt elektrik. Largojnė qimet nga rrėnja dhe lėkura mbetet e butė dhe e lėmuar deri nė 4-javė. Femrat me lėkurė tė ndjeshme, nė fillim mund tė ndjejnė dhimbje, porse lėkura shpejt adaptohet ndaj kėsaj ndjenjė jo aq tė kėndshme. Nėse keni lėkurė tė ndjeshme dhe tė irrituar, zgjidhni njėrin nga aparatet me sistem masazhi qė zvogėlon dhimbjet dhe qė e bėnė depilimin mė tė pranueshėm. Kjo metodė depilimi ka pėrparėsi ngase kėto aparate mundė tė largojnė edhe qimet prej gjysmė milimetri, para se tė vėrehen dukshėm nė lėkurė. Por, edhe nėse rritėn, qimet nuk janė tė forta, janė mė tė holla dhe tė buta nė prekje.
  Mė sė shpejti.

  Rroja. Rroja ėshtė metoda mė e shpejtė dhe mė e lehta pėr t’i larguar qimet. Duke iu falėnderuar zgjedhjes, makinave tė ndryshme tė dizajnuara e tė pėrshtatshme pėr trup, rreziku nga prerja ėshtė shumė i vogėl . E mjaftueshme ėshtė qė vetėm ta lagni lėkurėn, vendosni xhelin, apo shkumėn pėr rrojė dhe tėrhiqni makinėn e rrojės nė drejtim tė kundėrt tė rritjes sė qimeve. E meta e kėsaj metode ėshtė se qimet rritėn pas 3-dite dhe kur prekėn me dorė janė tė ashpra.
  Mė tė sigurtat

  Makinat e rrojės. Pėr shkak tė pėrdorimit tė lehtė, pa rrezik nga lėndimi,e makinat e rrojės janė bėrė shumė tė popullarizuara pėr femrat. Kėto aparate largojnė qimet nga ēdo pjesė tė trupit edhe nga ato mė tė ndjeshmet. Para se ta pėrdorni, nuk ju duhet as geli, as shkuma, kėshtu qė nuk ju merr shumė kohė pėr t’i larguar qimet. Ndėrsa aparatet rezistuese nė ujė mund t’i pėrdorni edhe nėn dush. Efekti i lėkurės sė butė zgjatė sikur me aparate tė zakonshme.
  Afatgjate

  Epilimi laserik. Ėshtė metoda mė efikase dhe mė moderne qė e praktikojnė kryesisht mjekėt nė ambulancat e tyre. Pėrmes kėsaj metode efikase largohen qimet e errėta, ėshtė e parrezikshme dhe shėrben si terapi pėr qime tė rritura dhe aknet. Me laser trajtohen tė gjitha pjesėt e trupit mė pėrjashtim tė rrathėve tė syve, ndėrsa pėr qimet e zbardhura dhe tė shndritshme mė e mirė ėshtė elektroliza.

  Elektroliza ėshtė njė metodė qė dhembė ngase me njė rrymė elektrike tė dobėt digjen njė nga njė qimet me ndihmėn e gjilpėrės sė hollė, e cila ėshtė e lidhur me aparatin me frekuencė tė lartė. Kjo metodė ka ēmim mė tė lartė dhe kryhet vetėm nė disa pjesė tė vogla, rreth buzėve, zylyfeve dhe nė disa pjesė intime.
  Se sa herė duhet pėrsėritur procedurėn dhe sa do tė zgjasė, varet nga trajtimi dhe ėshtė ēėshtje individuale se pas sa kohe sėrish mund t’ju paraqiten.


 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Shmangiuni depilimit me krem. Nuk do ua sugjeroja. Pasojat jane te shumta me kalimin e kohes.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Kur do shkruani dhe ndonje artikur per "depilimin e meshkujve"?

  Kete vere vura re qe femrat pelqenin meshkujt e depiluar, sa per te mos keqkuptuar kerkesen time siper hihihi

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  13
  menyra me e mire dhe me kohezgjatese eshte ajo me laser, vertet duhen nga 5-10 seanca por ama eshte perfundimtare.

 5. #5
  une e kam merak te baj depilimin me lazer po se di sa kushton dha a ka ketu ne shqiperi .

 6. #6
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  13
  ne shqiperi nuk di ne ka, por ne europe kushton nga 100 ne 500 € seanca, varet nga zona qe ben. NGA NJE SEANCE NE TJETREN DUHET TE KALOJNE 2-3 MUAJ

 7. #7
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  12
  Renix e ke lexuar gabim,,,kane me sukses meshkujt e padepiluar...
  prandaj sta keshilloj depilimin...

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e radina
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  12
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  doja te dija se ku mund ta gjejme dyllin per depilim.flm

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Ne dyqane, ne pika shumice, ne parukeri..... mund edhe ta besh vete

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kėshillat pėr blerjet me ulje
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-02-2012, 11:39 PM
 2. 41 Keshillat me te mira per nje lidhje..
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 24-02-2012, 03:59 PM
 3. 10 keshillat e nje dembeli
  Nga mistir nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 05-01-2010, 04:25 PM
 4. Ndryshohen 'kėshillat pėr ilaēet' e HIV-it
  Nga aurel nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2009, 10:17 PM
 5. Keshillat
  Nga ingal nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-02-2008, 12:11 PM