“Punėtori i shekullit” punon 50 vjet nė McDonalds


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  15

  “Punėtori i shekullit” punon 50 vjet nė McDonalds

  Receta Gatimi

  Amerikanin 68-vjeēar Leonard Rhomberg, i cili ende punon nė restorantin e parė tė hapur tė ushqimit tė shpejtė McDonalds nė Missouri e kanė shpėrblyer pėr 50-vjetorin nė shėrbim.
  "Punėtori i shekullit” ka filluar tė punojė nė zinxhirin e njohur tė ushqimit tė shpejtė McDonalds nė njė lagje tė Saint Louis nė vitin 1959, njė vit para se ai tė hapej. Ende vazhdon tė punojė pesė ditė nė javė.

  Pronarėt e restorantit Patrick e Tom Hillmeyer e kanė falėnderuar pėr besnikėrinė e tij me torte dhe dhurata.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23
  po ai qenka kalb ne nje pune

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Mesa duket i paska pelqyer puna dhe ka qene i zoti ta mbaje.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Zdo i kete rene njeriut me qaf i shkreti, po dhe 50 vjet nuk jane pak. Si nuk qenka merzitur nje here... ose do i kene pelqyer paninet hihi

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. McDonalds hap dyqanet e saj vegjetariane
  Nga eksploruesi nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-09-2012, 09:23 PM
 2. Punėtori i dehur i Apple zbulon prototipin e iPhone 4G
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-05-2010, 05:16 PM
 3. Punėt nė rrugė ndalen sepse punėtori fle
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-09-2009, 06:17 PM
 4. Eklipsi me i madh i shekullit, neser ne Azi
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 22-07-2009, 09:16 PM

Etiketat pėr kėtė Temė