Emisjoni i televiozjonit Vision Plus LOGOS - Brain Drain


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Emisjoni i televiozjonit Vision Plus LOGOS - Brain Drain

  Receta Gatimi

  Emisjoni i televiozjonit Vision Plus LOGOS - Brain Drain

  http://video.google.com/videoplay?docid=716715014568091351

  Ne emisionin e kesaj jave “Logos” i cili kishte si teme largimin e mendjes (brain drain) dhe masat eventuale kunder tij ishin te ftuar mes te tjeresh dhe perfaqesues te Albstudent(Erlir Puto dhe Ilmir Abazi) te cilet percollen disa nga shqetesimet e pergjithshme te studenteve si dhe bene propozime konkrete.

 2. #2
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13

  Re: Emisjoni i televiozjonit Vision Plus LOGOS - Brain Drain

  Une e ndoqa emisionin por dua te them qe qeveria shqiptare aktualisht s'ka bere e s'po ben
  asgje konkrete per te fituar "trurin" e ikur neper bote, te kthej studentet ne Shqiperi.
  Premtime kemi degjuar shume por asgje konkrete pervec se disa "stage" (nqse mund ti quajme keshtu) qe organizon
  gjate muajve te veres.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Emisjoni i televiozjonit Vision Plus LOGOS - Brain Drain

  Si ka mundsi kta nuk mbushin fare Edhe kto qe drejtojne e flasin ne kte emision gjysmen e fjaleve i thone anglisht (gjasme)

  Ka studente qe kane mbaruar universitetin ne Shqiperi me shume resultate te mira dhe jane pa pune per arsye se ju kerkojne miliona per te zene pune.

  A jane ne vete kta njerez??BOOOOOOOOOOOOOOOOOO si e mendojne se do kthehemi ne Shqiperi???

  Kto shih si flasin pa kulture mes njeri tjetrin e pa pike pergjegjesie.Turp e faqja e zeze.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fotografitė e para: BMW Vision EfficientDynamics
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 10:07 PM