Fundi i botės mė 2012?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 34
 1. #1
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13

  Exclamation Fundi i botės mė 2012?

  Receta Gatimi

  New York, 26 shtator (FoNet) - 21 dhjetori i vitit 2012 do te jete dita e fundit e botes, keshtu te pakten parasheh nje "web-bot", nje teknologji e interneti, e cila merret me parashikime ne bursa. Perkrahesit e teorive te konspiracionit pohojne se me kete teknologji ne menyre shume precize jane parapare sulmet terroriste te 11 shtatorit te vitit 2001 ne New York dhe cunami i vitit 2004 ne Imdonezi, dhe tash paralajmerojme se me daten 21.12.2012 Planetin tone do ta shkaterrojne nje lloj kataklizmi. "Web-bot" eshte lansuar ne vitet e 20 per parashikime ne bursa, ndersa ne vitin 2001 shfrytezuesit e kesaj teknologjie kane konstatuar se ajo eshte parashikues preciz jo vetem per ēeshtjet e tregut financiar, por se mund po aq saktesisht te parasheh edhe ngjarjet me te rendesishme te planetit tone. George Ur, njeri prej iniciatoreve te projektit qe parasheh te ardhmen e planetit me
  "web-bot", thote se sistemi i tij ka parapare se 60 deri ne 90 dite pas qershorit te vitit 2001 do te ndodh diqka qe do te ndryshoje boten. Ai tash pretendon se kjo teknologji mund te parashohe katastrofat natyrore dhe shton
  se "web-bot" ka parapare termetin qe ka shkaktuar cunamin e 2004-s si dhe uraganin " Katrina " . Parashikimi i fundit i tij eshte se me 21 dhjetor te vitit 2012 do te ndodhe fundi i botes, i cili mund te shkaktohet nga ndryshimi i polariteteve te fushave magnetike te Tokes.


  Ne lidhje me kete eshte bere edhe nje film i cili do te dale ne treg ne -2010-
  dhe do te quhet: 2012

  Nje trailer i filmit:  Dhe ne fund nje pergjigje se i besoni kesaj ?

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Pffffffff , sa here kane then qe do jete fundi i botes ....duhet te ishte ne 2000 dhe bota
  eshte akoma intakt ...i bie qe pas 2 vjet e gjys nuk do jemi me ne ket bote ....
  Une nuk i besoj .

 3. #3
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Ashtu eshte Mima edhe une nuk i besoj fare ketyre gjerave, sepse per kete gje vetem Zoti e di e jo njeriu apo nje lloj kompjuteri i bere nga njeriu.

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e Miri Club
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Kosova
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Sa per ket kan then edhe shume vite me pare por nuk ia kan qelluar asnjeher per mendimin tim jan veq thashetheme!

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Jo tė gjithė besojnė se do tė ketė njė shkatėrrim total. Nė fakt shumica pohojnė se njerėzimi do tė kalojė nė njė nivel mė tė lartė etj etj. Mbetet vetėm konstantimi.

 6. #6
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Une nuk i besoj kesaj teorie. Ne qofte se do ishte e vertete qe ky "web-bot" ka parashikuar katasrofa natyrore dhe sulmin terrorist, atehere do e kishte fituar nje lloj besueshmerie. Nuk mbaj mend ta kem degjuar ndonjehere kete.

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Per mendimin tim keto jane disa mashtrime per interesat e disa njerzeve,qe vetem ato e din se cfare fitojn me hapjen e ketij paniku ne popullsi...... 8. #8
  i/e rregjistruar Maska e orgest
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  7
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Nuk besoj per vete :S:S

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  edhe une nuk besoj deri ne nje shkaterrim total por ka ardhur dita qe duhet then gjithcka mund te ndoth.

 10. #10
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Po ndodhin gjera te quditshme ne bote dhe po te ben te mendosh me thelle

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  jan shpifje qe disa njerez t mendojne vertete

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kush mendon se do vij fundi botes, a mund ti kaloj leket ne llogarin time bankare!!!

 13. #13
  i/e rregjistruar Maska e liridon misini
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  nuk e di ju popull inderuar se si gjeni koh te mirreni me kso kotesira
  se edhe nese ndodh katastrofa ateher qfar ne mund te bejme per te
  kshtu qe me mir mos u mirrni me te

 14. #14
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nuk e di nuk besoj ne kto gjera

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Nuk e di nese eshte e vertete nuk besoj shume ne keto parashikime po edhe po ndodhi rrugen te hapur e ka

 16. #16
  neper bote......... 10% Maska e ledjo
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  82
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  peralla......

 17. #17
  i/e rregjistruar 10% Maska e mistir
  Anėtarėsimi
  Mar 2008
  Postime
  90
  Reputacioni
  12
  ne cdo shtet sidomos ne amerike <nasa>paguajn nje shume ta madhe parash, njerez qe merren me ndryshimin e atmosferes dhe rreziqet e planetit. behen shume studjime per largimin e tyre dhe mbrojtjen e planetit toke. para shikuan qe per 100 vjet dote rritet tempratura e tokes, dhe nuk jane te zotet te parashikojne nje katastrofe kaq te madhe qe shkakton mbarimin e jetes ne toke?
  perralla se gjithmone me gjera te tilla. shfrutezojne dobesine e njeriut dhe sperndajne panik.

 18. #18
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bibina
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  14
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Para disa diteve degjova se ishte pergenjeshtruar nje gje e tille.Ishte analizuar dhe rezultonte se nuk ishte e vertete.

 19. #19
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Video

  PER ATA QE DESHIROJNE LE TE SHKARKOJNE FILMIN
  Kodi HTML:
  Rapidshare Download
  http://rapidshare.com/files/306946366/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part1.rar
  http://rapidshare.com/files/306945894/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part2.rar
  http://rapidshare.com/files/306945905/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part3.rar
  http://rapidshare.com/files/306945987/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part4.rar
  http://rapidshare.com/files/306943940/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part5.rar
  
  Hotfile Download
  http://hotfile.com/dl/17547991/beb8534/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part1.rar.html
  http://hotfile.com/dl/17547942/f22ed39/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part2.rar.html
  http://hotfile.com/dl/17548004/0051080/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part3.rar.html
  http://hotfile.com/dl/17547961/07b3b74/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part4.rar.html
  http://hotfile.com/dl/17547198/8374a3b/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part5.rar.html
  
  Storage Download
  http://www.storage.to/get/uQl27e7K/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part1.rar
  http://www.storage.to/get/XISXKh9B/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part2.rar
  http://www.storage.to/get/i2h2WJpY/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part3.rar
  http://www.storage.to/get/EXKL9jLl/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part4.rar
  http://www.storage.to/get/y0heV1kg/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part5.rar 
  
  Netload Download
  http://netload.in/datei0Gke85ZRu5/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part1.rar.htm
  http://netload.in/dateir99fdXkkpE/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part2.rar.htm
  http://netload.in/dateimU96xvQjOn/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part3.rar.htm
  http://netload.in/datei3EppJvLHQK/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part4.rar.htm
  http://netload.in/dateiUNZsSnwUi6/2012.2009.CAM.Xvid.TA.part5.rar.htm
  
  Megaupload Download
  http://www.megaupload.com/?d=Q3K59B3Z
  http://www.megaupload.com/?d=JE5X3L9N
  http://www.megaupload.com/?d=F5RQVQ2N
  http://www.megaupload.com/?d=Y1EQGJ5D
  http://www.megaupload.com/?d=3Z8HF4L6
  Alternative Download
  http://www.onestopdownloads.com/dl/1880/2012 CAM XViD-TA.html

 20. #20
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Faleminderit MAJDI por e kam shikuar dhe menoj qe nuk asht nevoja ta shkarkoj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Fundi i Botes? NASA ju pergjigjet!
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-10-2013, 09:58 PM
 2. A do te jete viti 2012 fundi i Botes? Pergjigja eshte...
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 21-12-2012, 11:18 PM
 3. Fundi i botės? Pas dy muajsh, jo nė 2012
  Nga lovee nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 15-03-2011, 06:15 PM
 4. Frikė nga fundi i botės, jeton nė bunker
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-03-2011, 05:54 PM
 5. Fundi i botės mė 2012?
  Nga Erdi nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-09-2009, 05:57 PM

Etiketat pėr kėtė Temė