Madonna ėshtė ‘mbretėresha e Evropės’ pasi albumi i saj “Celebration” kryeson nė top-listat e kontinentit tė vjetėr.
“Celebration” kryeson top-listat e albumeve nė Britani tė Madhe, Gjermani, Itali, Irlandė, Danimarkė, ndėrsa ka debutuar nė vend tė dytė nė Spanjė, Portugali dhe Finlandė.

Kjo ėshtė e njėmbėdhjeta herė qė Madonna kryeson nė Britani tė Madhe, duke u barazuar me Elvis Presleyn.

Nė vendin e dytė pozicionohet albumi i grupit “Muse”, ndėrsa albumi i “Pearl Jam”, “Backspacer”, debutoi nė vendin e tretė.