Nelly Furtado e ka ftuar bosin e “Playboy”, Hugh Hefner, qė t’i ofrojė shumė para pėr tė pozuar lakuriq nė ditėlindjen e saj tė 40-tė.
Kėngėtares kanadezo-portugeze i ishte ofruar njė shumė e madhe parash qė tė pozonte pėr revistėn nė fillet e karrierės sė saj, mirėpo ajo ishte frikėsuar se pozimi pėr “Playboy” do tė dėmtonte karrierėn e saj muzikore.

Mirėpo, tani kur ėshtė mė e pjekur, ajo ka vetėbesim nė dukjen dhe karrierėn e saj, prandaj e ka ftuar Hefnerin qė t’i bėjė ofertė tė re.

“Revista ishte e gatshme tė mė paguajė 500.000 dollarė, por unė nuk e doja ‘Playboy’-n nė CV-nė time qė nė moshėn 22 vjeēare. Nėse kėrkojnė nga unė kur t’i mbush 40 vjet, mendoj se do tė pranoj”, ka thėnė 31-vjeēarja.