Eralda Hitaj, bukuroshja shqiptare ėshtė transformuar nė imazhin e disa firmave tė njohura falė talentit dhe bukurisė qė i ka dhuruar natyra.
Ėshtė vetėm 22-vjeēare dhe karriera e saj artistike nisi nė vitin 2003 si konkurrente nė Miss Albania, ndėrsa tre vjet mė pas pėrfaqėsoi Shqipėrinė nė Miss Universe qė u zhvillua nė Kaliforni.

Shtėpia e modės “Giovani” i ofron bashkėpunim , ndėrsa ajo ka punuar edhe me kompaninė e orėve Rolex.

Era ka pėrfunduar studimet nė Akademinė e Arteve tė Bukura pėr dramė, por thotė se i pėlqen filmi. Aktualisht Eralada drejton njė emision nė kanalin muzikor, Music Al.

Eralda e pranon se nė rrugėtimin e saj profesional ka pasur fat dhe ndihmėn e madhe tė Fadil Berishės.

“Fadili insistoi qė tė bėhesha imazhi i Rolex. Deri nė momentin qė e kam parė nė revistė unė nuk e besoja qė do realizohej nė tė vėrtetė”, pohon bukuroshja.