70 mije femra vdesin ēdo vit nga aborti


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  I Habitur 70 mije femra vdesin ēdo vit nga aborti

  Receta Gatimi
  Rreth 70 mijė femra vdesin ēdo vit nė bote, si pasojė e abortit qė ato e kryejnė pėr tė hequr nga barku i tyre fėmijėt.
  Sipas tė dhėnave te publikuara nga “Guttmacher Institute”, rreth 38 mijė prej kėtyre rasteve janė identifikuar nė Afrikė. Raporti vė nė dukje gjithashtu se numri i aborteve nė botė ėshtė ulur nga 45 nė 41 milionė falė njohjes me kontraceptivėt.

  Tė dhėnat me shqetėsuese janė nė Afrikė ku vetėm 28 % e grave tė martuara pėrdorin kontraceptivė.

  Shkalla mė e larte e vdekjeve shėnohet nė ato vende ku ka raste tė shumta tė ndėrhyrjeve tė jashtėligjshme.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e rajmonda1
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  19
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ca po behet keshtu

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook hap vende pune, 235 mijė nė BE, 3 mijė vetėm nė Shqipėri
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-01-2012, 05:30 PM
 2. Aborti
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-02-2011, 05:52 PM
 3. Pas nje aborti
  Nga kuklla nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-10-2008, 10:55 AM
 4. Sėmundjet nga tė cilat vdesin shqiptarėt
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-02-2008, 11:15 AM
 5. Vdesin dy persona, po hapnin njė kanal
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-12-2007, 03:42 PM