Justin Timberlake, i cili mė herėt e kishte etiketuar Mbretin e Popit si ikonė tė tij muzikore, mendon se kėngėt e Michael Jackson ishin ’99.79 pėrqind perfekte’.
“Duke u rritur nė Tennessee, kurrė nė tė vėrtetė nuk e kuptoja fenomenin Michael Jackson, rrėmujėn qė e ndiqte atė gjithkund”.

“Vetėm dėgjoja disa kėngė tė caktuara tė cilat i doja si fėmijė dhe tėrhiqesha nga to. Ndodh kėshtu pasi 99.79 % e kėngėve tė tij janė tė pėrkryera”, ka thėnė Timberlake.

Aftėsitė e vallėzimit tė 28-vjeēarit shpesh janė krahasuar e lėvizjet karakteristike tė Michael, por Justin thotė se ai kurrė nuk ėshtė pėrpjekur tė ‘imitojė’ kėngėtarin e ndjerė