Lady Gaga ka thyer rekord nė top-listat amerikane duke u bėrė kėngėtarja e parė nė historinė shtatėmbėdhjetėvjeēare tė Billboard Pop Songs qė ka siguruar katėr pozita tė para me kėngėt e tė njėjtit album debutues.
Kėnga “Paparazzi” ėshtė e katėrta e Lady Gagas qė kryeson kėtė top-listė, ndėrsa ėshtė pasardhėse e hiteve “Just Dance”, “Poker Face” dhe “LoveGame”, nga albumi “The Fame”, tė cilat paraprakisht ishin nė maje tė Billboard Pop Songs.

Billboard Pop Songs ekziston qė nga viti 1992, ndėrsa rekordin e deritanishėm e mbanin “Ace of Base” dhe Avril Lavigne me nga tri kėngė tė tė njėjtit album qė kanė kryesuar kėtė top-listė.