Ēka dėshiron femra tė dėgjojė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Ēka dėshiron femra tė dėgjojė

  Receta Gatimi
  Shprehjet e tilla, si "Mos ke humbur nė peshė?" vėrtet tingėllojnė mirė nė veshin e femrės, mirėpo kur ėshtė nė pyetje lidhja ose dashuria, ekzistojnė edhe shprehje tė tilla nga tė cilat shkrihet zemra e femrės.
  “Tė dua”

  Madje edhe femrat e vėshtira tė cilat ‘nuk bien’ nė flirt, kėnaqen kur dėgjojnė kėto dy fjalė nga partneri. Ėshtė me rėndėsi qė kėto fjalė tė thuhen nė momentin e duhur dhe nė vendin e duhur- atėherė efekti i tyre ėshtė i garantuar. Ndoshta do t’i lėkunden gjunjėt, apo mund t’i bie tė fikėt, mirėpo kėto janė pasoja tė dėshirueshme...

  “Ke tė drejtė”

  Tė jemi tė sinqertė, kjo fjali u pėlqen tė gjithėve. Kur personi me tė cilin jeni nė lidhje pranon se nė njė temė tė caktuar ju dini mė shumė, atėherė nė organizėm paraqitet njė ‘valė’ e adrenalinės e cila nxit njė ndjenjė shumė tė ėmbėl sikurse vetė dashuria. Edhe pse nganjėherė duhet tė keni tė drejtė, nuk ėshtė mirė qė gjithmonė tė jetė ashtu. Nėse femra ka shprehi tė tillė qė gjithmonė tė ketė tė drejtė, atėherė kjo shprehje nuk e ka vlerėn e duhur, dhe shumė shpejtė do tė vijė deri te konflikti me partnerin.

  Ata tė cilėt dėshirojnė qė gjithmonė tė kenė tė drejtė, nė vend tė kėsaj do tė ishte mirė qė tė mundohen tė jenė tė gėzuar dhe tė lumtur. Lejojeni partnerin qė nganjėherė tė jetė fitues i debatit, dhe buzėqeshni nganjėherė dhe thojeni fjalinė e artė: “Ke tė drejtė”. Kjo nuk do t’ju mbysė, por do ta gėzojė partnerin tuaj.

  “Je e pėrsosur pėr mua”

  Pėr secilėn femėr ėshtė me rėndėsi qė tė ketė qėndrim pozitiv pėr veten e saj. Nėse fillon tė mendojė negativisht dhe tė ketė vlerėsim tė ulėt pėr veten e saj shumė shpejt mund tė bėhet e pasigurt dhe personaliteti i saj tė lėkundet. Prandaj, gėzojeni tė dashurėn tuaj me shprehjen e kėndshme, e cila do ta kėnaqė atė dhe ju do tė jeni krenar pėr kėtė gjė.

  “Pranoj”

  Nuk duhet tė jeni tė fiksuar pas martesės qė kjo fjalė t’ju duket e rėndėsishme. Nėse ėndėrroni pėr ditėn kur partnerja juaj do tė thotė se dėshiron tė martohet me ju, ėshtė me rėndėsi ta dini se ajo vėrtet e do kėtė gjė. Kėmbimi i premtimeve tė martesės, pėr femrėn ėshtė njė hap shumė i madh. Ky ėshtė njė hap i cili e frymėzon atė dhe e dėrgon drejt lumturisė sė pėrjetshme dhe e bėn tė pėrqendrohet nė ndėrtimin e njė tė ardhme tė lumtur sikurse nė ėndrrat e saj.

 2. #2
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Te vlefshme keto

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  te mira ...........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 18-04-2012, 06:50 PM
 2. Askush nuk dėshiron 3D TV!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-05-2011, 05:22 PM
 3. Eva Longoria dėshiron familje tė madhe
  Nga ardona nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 03:27 AM
 4. PS: Berisha te dėgjojė kėshillat e Brukselit
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2009, 08:32 PM
 5. Lady Gaga dėshiron seks me Take That
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-08-2009, 02:31 PM