Janet Jackson nuk ka nė plan ndonjėherė ta shohė dokumentarin pėr Michael Jackson, ‘This Is It”, pasi do tė ishte shumė e dhimbshme pėr tė.
Filmi qė pėrfshin pamje nga provat qė Mbreti i Popit bėnte pėr koncertet e parapara nė Londėr ka qenė hit nė kinematė botėrore dhe tashmė ka kaluar shumėn e 200 milionė dollarėve vetėm pėr tre javė lėshimi.

Anėtarėt e familjes Jackson, pėrfshirė edhe babanė Joe, dhe vėllezėrit e Michael, Jermaine, Tito, Jackie dhe Marlon, qė tė gjithė dolėn nė premierėn e Los Angeles muajin e kaluar, por Janet refuzoi ta shohė atė.

“Nuk e kam parė. Dhe pėrfundimisht nuk do ta shoh, jo tash. Nuk e di nėse ndonjėherė do ta bėj”, ka thėnė Janet pėr ABC News.