Enida Petro, bashkėshortja e Arjan Ēanit, thotė se e ndjen veten rivale me femrat qė rrethojnė drejtuesin e "Zonės sė lirė", por ajo qė e bėn tė ndihet mirė ėshtė se ‘e zgjedhura’ e tij ėshtė pikėrisht ajo.
“Patjetėr qė kjo ėshtė e vėrtetė dhe s’mund tė jetė ndryshe. Mua me pėlqen tė ndihem rivale shpeshherė edhe virtualisht, por kjo mė bėn tė mė pėrkėdhelet sedra kur bindem se unė jam mė e mira...”, ka thėnė ajo nė njė intervistė pėr gazetėn Shekulli.

Ndėrsa sa i pėrket rolit tė Ēanit, si bashkėshort dhe baba, Enida thotė se ai ėshtė i pėrkryer nė tė dy rastet.

“Vėshtirė ta ndaj. Unė dhe djali shpesh jemi si nė garė se kė do mė shumė Arjani dhe kė pėrkėdhel mė shumė. Nėse si baba do ta quaja tė pėrkryer, si bashkėshort do ta quaja tė paparė”, shton Enida, e cila me profesion ėshtė stomatologe.