Vikena me njė ‘album’ pėr miqtė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Vikena me njė ‘album’ pėr miqtė

  Receta Gatimi
  Vikena Kamenica vjen pėrpara publikut me njė koncert recital, tė titulluar "Album pėr miqtė". Ėshtė vėrtetė njė rast pėr tė ndarė me miqtė arritjet e shumė vjetėve, por edhe njė sfidė.
  “Pas diplomimit nė vitin 2001, ky ėshtė recitali im i parė klasik dhe kjo ėshtė njė pėrmbledhje e karaktereve dhe roleve qė kam realizuar kėto vite. Nė kėtė koncert sjell edhe vajzėn me karakter tė fortė, edhe djaloshin, edhe tė marrėn... Ėshtė mė shumė se njė koncert”, thotė Kamenica, teksa pėrgatitet pėr koncertin qė do tė mbahet sonte nė Teatrin Kombėtar tė Operės dhe Baletit.

  Pėrgatitjet pėr kėtė ngjarje, e cila ėshtė pjesė e stinės koncertore tė TKOB-it, kanė muaj qė kanė nisur. Nė muajin maj, sė bashku me pianisten Rudina Ciko, e cila e shoqėron sėrish sot nė mbrėmje, realizuan njė koncert kuadrin e njė serie aktivitetesh me artistė me origjinė korēare.

  Nė “albumin” e saj veēon njė arie nga opera “Karmen” e Bizesė, njė nga rolet e saj mė tė suksesshme. Pėr tė vazhduar tek romanca mė e bukur qė ka shkruar Cole Porter pėr gruan e tij, nė prag tė vdekjes.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  sa mir .

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook: Gjeni miqtė afėr jush!
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-06-2012, 10:56 PM
 2. Mund te jemi miqte me te mire te jetes
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-11-2011, 08:29 PM
 3. Thirrni miqtė tuaj nė Facbeook pa pagesė, pėrmes Vonage Mobile
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-08-2010, 03:29 PM
 4. Eliksiri i jetėgjatėsisė fshihet te miqtė
  Nga ardona nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-07-2010, 02:07 PM
 5. Shkėmbeni me lehtėsi njė film,MP3 apo skedar tė madh me miqtė tuaj.
  Nga Kliton nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-03-2010, 11:06 PM