Shoqėria ėshtė e domosdoshme pėr jetė tė lumtur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Shoqėria ėshtė e domosdoshme pėr jetė tė lumtur

  Receta Gatimi
  Personat tė cilėt kanė miq jetojnė tė lumtur dhe tė shėndoshė, ndėrsa jeta e tyre ėshtė mė e baraspeshuar.
  Njė studim i gjerė, i cili ėshtė realizuar te femrat, tregon se femrat tė cilat kanė shokė tė mirė pėr tė biseduar janė shumė tė lumtura nė jetė. 76% e tyre kanė thėnė se kanė qenė mė tė lumtura pas ēdo bisede me shokėt pėr problemet e tyre.

  75% e femrave janė tė lumtura edhe kur bashkėbisedojnė me shoqet e tyre, duke llogaritur edhe shakatė e pėrbashkėta, tė cilat vetėm ato i kuptojnė.

  Nė shoqėrinė e femrave ėshtė e nevojshme tė ekzistojė besimi. 55% e femrave tė anketuara kanė thėnė se do tė dilnin nė njė takim me njė mashkull tė panjohur nėse shoqet e zgjedhin.

  Autorėt e studimit thonė se kėto tė dhėna tregojnė se shoqėria kualitative ėshtė shumė e rėndėsishme pėr mėnyrėn moderne dhe tė shpejtė tė jetesės, sepse mundėson jetė mė tė lumtur.

  Komunikimi i rregullt me miqtė, iu mundėson femrave qė tė ndihen tė vlefshme dhe tė dėshiruara.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me pelqen kjo qe ke ber aurel

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  po une qe nuke kame shoqeri jame i deshperuar

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  pse mo pa shoqeri je ti

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga bledi1 Lexo postimin
  po une qe nuke kame shoqeri jame i deshperuar
  pak jane keta ne forum

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dashuria, sekreti per nje jete te lumtur
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-02-2013, 10:28 PM
 2. Femrat kane nje jete me te lumtur se meshkujt
  Nga olsii nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 30-05-2012, 05:24 PM
 3. Shqiperia si ishte , si eshte..dhe vall si do te jete...?
  Nga vaaldr1n nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 09-04-2012, 09:01 PM
 4. Burrat mė tė lumtur nė martesė nėse gruaja ėshtė mė e dobėt
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-02-2012, 11:47 AM
 5. Dashuria ėshtė sekreti i njė jete tė qetė!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 01:39 PM