Prezantuesja e njohur e programit televiziv "Njerėz tė humbur", Aida Shtino, ka kėrkuar ndarjen nga bashkėshorti i saj, Albano Ahmeti.
Njė javė mė parė nė gjykatėn e Tiranės, Shtino ka dėrguar kėrkesėn pėr t'u divorcuar nėpėrmjet avokatit tė saj.

Burime nga organi gjykues bėjnė tė ditur se Objekti i padisė ngritur nga Shtino ėshtė: "Zgjidhje martese pa pėrcaktuar fajėsinė. Ushtrimi i pėrgjegjėsisė prindėrore pėr fėmijėn Brendon Ahmeti. Caktimi i mėnyrės sė takimit tė tij me palėn e paditur, si dhe caktimi i detyrimit si kontribut pėr ushqim".

Nuk dihen ende qartė arsyeja pse Aida ka arritur deri te kėrkesa e divorcit, por mėsohet se kohėt e fundit, marrėdhėnia e saj me bashkėshortin nuk ka shkuar mė si duhej, nė fakt, sipas burimeve, kontradiktat kanė filluar qė para dy vjetėsh.