Jeta virtuale


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1

  Jeta virtuale

  Receta Gatimi

  Sa ndikon jeta virtuale ne jeten reale?

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Jeta virtuale

  Varet nga ditet, ambientet dhe gjendja shpirterore Altin . Ne jeten e perditeshme kur miqte dhe njerzit e dashur jetojne larg me padyshim qe raportet virtuale mbushin ate boshllekun e jetes normale por pa u bazuar ne te. Jeta eshte e bukurkur eshte e nderthurur.

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ndonjehere jeta virtuale eshte po aq e vertet sa jeta reale,sepse ndan mendime,ide ne shoqeri dhe bisedat behen kaq te kendeshme sa nuk mund te besh dallimin nese jane virtual miqte me te cilet i ndan keto biseda,

 4. #4
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  virtualitet cdo te thote ..???? a jeton cdo njeri anen e vet shpirterore.....???

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  virtualitet cdo te thote ..???? a jeton cdo njeri anen e vet shpirterore.....???
  Ndjenjat dhe reagimet jane reale! Por mungon "kontakti" fizik!

 6. #6
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ndjenjat dhe reagimet jane reale! Por mungon "kontakti" fizik!
  pikerisht per kete virtualiteti po predominon....

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Mendoj se jeta virtuale ndikon ne jeten reale shum.......ne shum aspekte.....shpirteror , psikologjik etj .
  Shpesh her konsiderohet dhe si humbje kohe...por varet nga menyra se si ti e shfrytezon . Mund te mesosh gjera te reja nga burime te ndryshme te inf....te njohesh njerez te rinj....dhe te gjitha kto pa dyshim qe ndikojne dhe ne jeten tende reale !!

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  une them se virtualiteti duhet filluar aty ku u la ,dhe absolutisht mos te mbartet as ne kohe,e as ne mendje ....

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e ErmiraVlore
  Anėtarėsimi
  Oct 2012
  Postime
  46
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  besoj....se virtualiteti i tepert ne ndryshon edhe perceptimin e realitetit......
  sepse komunikimi....ne virtualitet te jep koh per gjakftohtesi.... eshte disi me i kontrollueshem... tolerant... ndryshe nga realiteti...qe duket sikur te perplaset ne fytyr ne forem zhgenjimi .......si konkluzion eshte pozitive per persona te kthjellet ... racional !!!!

 10. #10
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  virtualiteti si endrra e bukur ,qe derisa te vije tjetra eshte e ngulitur aty ne memorje .......

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Virtualiteti eshte problem besimi,dhe mashtrimi...shpesh-here njerzite besojne shume dhe mashtrohen leht...

 12. #12
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  virtualiteti ,perfundimisht djale i mire ,apo i keq ? si thua krushke ? haahaa

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  esht nje e keqe e domosdoshme mendoj un o krushko..... .....na duhet dreqi.....srrim dot pa te ...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Puthja virtuale shpikja mė e fundit !!
  Nga labja nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-03-2013, 12:02 AM
 2. Rrembehet nga kenaqesia virtuale e perfundon...
  Nga Cuore RossoNero nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 10:30 PM
 3. Nga jeta
  Nga lettas nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 09:42 PM
 4. Dua shokė virtualė
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 23-11-2009, 07:02 AM
 5. Memoria virtuale
  Nga kuklla nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-09-2008, 11:34 AM