Rezultati i sondazhit: Cila shenje jeni???

Votuesit
37. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Dashi

  2 5.41%
 • Demi

  4 10.81%
 • Binjaket

  3 8.11%
 • Gaforrja

  5 13.51%
 • Luani

  6 16.22%
 • Virgjeresha

  0 0%
 • Peshorja

  2 5.41%
 • Akrepi

  1 2.70%
 • Shigjetari

  3 8.11%
 • Bricjapi

  1 2.70%
 • Ujori

  6 16.22%
 • Peshqit

  4 10.81%

Shenjat e horoskopit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 35
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Shenjat e horoskopit

  une per veten time jam ujori....

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  DASHI(21 Mars-20 Prill)
  Elementi-Zjarri
  Planeti qe e sundon-Marsi
  Ngjyra
  -E kuqe
  Guri-Rubin
  Anatomia-Koka
  Parfumi-Lavanda
  Lulja-Bathe (Narcis)

  Je pasional,sypatrembur,impulsiv,natyra jote eshte e rrembyeshme dhe luftetare,prandaj nuk e le veten te dominohesh lehte (ndonjehere je dhe agresiv)
  Braktisesh ne goditje te cmenduar,merr zjarr shpejt.Te pelqen te joshesh dhe preferon sensacionet e forta sesa preleminaret romantike.Rrezikon shpesh,duke marr zjarr qe te rremben,te harrosh partnerin tend.Te pelqen te kesh me shume aventura njekohesisht.Me kusht qe te besh eksperiencat me te cmendura,kerkon gjithmone menyren per te joshur te gjithe token.

  Dash te famshem.

  Princi Otto von Bismarck,Giacomo Casanova,Vincent van Gogh,Herbert von Karajan,Claudia Cardinale,Johann Sebastian Bach,Arturo Toscanini,Marlon Brando,Elton John.


 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  DEMI(21 Prill-21 Maj)
  Elementi-Toka
  Planeti qe e sundon-Venere (Aferdita)
  Ngjyra
  -
  Jeshile
  Guri-Zmeraldi
  Anatomia-Gusha
  Lulja-Trendafili

  Je i durushem,perpunues,pasional dhe posesiv.Joshes,sensual,ke nevoje te prekesh dhe te kesh personin qe te terheq.Seksi ka nje pjese te rendesishme ne jeten tende.Je shume i/e ndjeshme ndaj gjerave ezixhente te partnerit tend,di te luash me dinakeri per ta joshur dhe per ta kenaqur ne cdo deshire ate.Ke dhuntine te stimulosh dhe te cudisesh te tjeret.Te terheqin eksperiencat kurioze dhe situatat jashte normales dhe te rrezikshme.Asgje ste kenaq me shume se te besh dashuri prane nje tavoline te shtruar me nje shishe shampanje.


  Dem te famshem.

  Johann Peter Habel,Peter Tschaikowosky,Karl Marx,Sigmund Freud,Elisabetta II e anglise,William Shaksesperare,Pjotr Chaikovsky,Barbara Streisand
  .


 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  BINJAKET(21Maj-21 Qershor)
  Elementi-Ajer
  Planeti qe e sundon-Mercuri
  Ngjyra
  -Grija
  Anatomia-Krahu
  Lulja-Karafili

  Tek ju bashjetojne dy temperamente,nje stabel dhe emotiv dhe tjetri,i zgjuar,krijues,ironi dhe i embel.Pak te dhene pas pasionit,e merrni dashurine me lehtesi.Ndizeni po aq shpejt sa dhe fikeni.Tradhetia dhe mendjelehtesia nuk ju trembin.Vleresoni cdo tip eksperience.Oreksi juaj eshte kaq i madh saqe jeni rrall here te ngopur.Doni preleminaret dhe i jepni pak rendesi aktit seksual ne vetvete sepse koncepti juaj i sensualitetit eshte me shume mendor se fizik.Asgje s’mund tju eksitoje me shume se te propozoni te beni dashuri ne nje aeroplan duke zbritur me koke poshte...

  Binjak te famshem

  Richard Wgner,Merlin Monroe,Thomas Mann,Dante Alighieri,Jean-Paul Sartre,Isabella Rossellini,Raffaela Carra,Federico Garcia Lorca
  .


 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  GAFORRJA( 22 Qershor-22 Korrik)
  Elementi-Uji
  Planeti qe e sundon-Hena
  Ngjyra-
  Blu
  Guri-Bruz (gur i cmuar bojeqielli)
  Anatomia-Kraherori
  Lulja-Zambak uji

  Jeni te mbyllur,instiktiv,lunatik dhe te ndjeshem.Romantik te medhenj,keni gjithmone nevoje per ngrohtesi e perkedhelje.Asgje s’mund tju joshe me shume se nje vend romantik dhe sentimental.Psh,ne nje dhome te vogel me qirinj te nje hoteli te bukur e terheqes.Keni nevoje per shikimet e partnerit tuaj para ledhatimeve dhe te preleminareve qe nuk duhet te mbarojne kurre.Keni nevoje te beheni per vete shume gjate.Partneri juaj duhet te behet koshient/e te turpit tend.Por pasi te jeni ne kofidenca,e lini veten ne te gjitha fantazite.

  Gaforre te fashem

  Ernest Hemingway,Louis Armstrong,Lady Diana.


 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  LUANI (23 Korrik-23 Gusht)
  Elementi-Zjarri
  Planeti qe e sundon-Dielli
  Ngjyra
  -E verdha
  Guri-Ambra (qelibar)
  Lulja-Luledielli

  Jeni te forte,te pavarur,bujar dhe pasional.Dini te shprehni deshirat tuaja pa rezerva.Pasionet tuaja jane te thella dhe te nxehta dhe deshira juaj eshte apsolutisht pa limit.Nuk keni asnje problem qe te jeni ju qe te joshni.Guximi juaj eshte i pabesueshem.Jeni te terhequr nga kenaqesite fizike dhe keni nevoje te krijoni nje raport force ne aktin seksual.Jeni armik te veprimeve gjysem,merrni pak kenaqesi nga aventuarat nje ditorshe,kalimtare.Posesiv dhe kerkues jepni shume,por doni te merrni me shume se ajo qe jepni.Per te bere pershtypje tek ju ,gjeja me e mire eshte tju cosh ne nje dhome lluksi.Pelqeni lluksin.

  Luan te famshem

  Luigi XIV,Napoleoni I,Alfred Hitchcock,Henri Ford,George Bernard Show,Dastin Hofman
  .


 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  VIRGJERESHA(24 Gusht-23Shtator)
  Elementi-Toka
  Planeti qe e sundon-Mercuri
  Ngjyra-
  E bardhe
  Anatomia-Beli
  Lulja-Margarita

  Jeni njerez me cipe,serioz,te rezervuar,te rregullt dhe te organizuat.Keni
  dhuntine e magjepjes,por jeni te veshtire per tu joshur sepse keni frike te dashuroheni,Ndjeni nevojen te krijoni nje raport te forte me personin qe ju pelqen.Ju duhet kohe para se te hyni ne kofindenca me personin e dashur dhe reflektoni shume para se te kaloni ne nje akt fizik.Ju pelqen te keni intimitet ne shtepine tuaj sepse aty keni nevoje te kontrolloni situaten tuaj.Siete scrupolosi, seri, riservati e ordinati.

  Virgjersh te famshem

  Ingrid Bergman,Leo Tolstoi,Johan Wolfgang von Goethe,Agata Christie,Son Connery,Greta Garbo,Sofia Loren,Madre Tereza di Calkuta
  .


 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  PESHORJA(24-Shtator-23 Tetor)
  Elementi-Toke
  Planeti qe e sundon-Venere (Aferdita)
  Ngjyra-
  Roze
  Anatomia-Kellqet
  Lulja-Zambak

  Jeni te dashur,tolerant,ne kerkim te paqes dhe harmonise,por shpesh bini ne pavendosmeri dhe ne hezitim.Peshorja,e guvernuar nga Aferdita,planeti i dashurise,eshte shenja me joshese e zodiakut.Jeni te ndergjegjshem te fizikut tuaj dhe sensualitetit tuaj.Tregoheni te vendosur dhe te sigurte,por beheni te pavendosur perballe nje personi qe ju terheq.Partneri juaj duhet te tju doje me durim per te arritur qellimin.Nuk jeni per goditjet e cmendura,por keni dhuntine te beni qe partneri juaj te arrije qiellin e shtate.


  Peshore te famshem.

  Giusepe Verdi,Oscar Wilde,Mahmata Gandhi,Friedrich Nietzsche


 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  AKREPI (24 Tetor-22 Nendor)
  Elementi-UjePlaneti qe ju sundon-Plutoni dhe Marsi
  Ngjyra-
  E zeze
  Gur-Amestist
  Lulja-Orkidea

  Jeni misterioz,inteligjent,instiktiv,posesiv,agresiv,kr enar dhe pasional.Mbas nje dukje te qete fshihni nxehtesine tuaj.Jeni gjithmone ne kerkim te aventures,jeni vecanerisht te prirur per “manovra” .Rralle here i frenoni impulsivitetin dhe tregoni te tere magjepsen tuaj per te arritur qellimin tuaj.Me partnerin tuaj ndertoni raporte te forta.Per ju akti seksual eshte nje menyre per luftuar vdekjen.Ju pelqen ta beni shpirterore relacionin tuaj,Nuk humbisni kohe me preleminaret dhe pelqeni forcen.

  Akrep te famshem

  Francois Volter,Pablo Piccaso,Indra Gandh,Georges Danton,Madame Curie.


 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  SHIGJETARI(23 Nendor-23 Dhjetor)
  Elementi-Zjarri
  Planeti qe e sundon-Giove (Jupiteri)
  Ngjyra-
  bluja e thelle
  Gur-Amestia
  Lulja-Margarita

  Jeni optimist,krijues,idealist,pasional,te ngrohte,te lidhur me familjen.Ndjenjat e zgjatura ju merzisin.Dashuria per ju eshte nje loje dhe keni nevoje te dashuroni ne lumturi sesa ne trishtim.Keni frike te gjendeni te burgosur dhe keni tendece te nderroni partner shpesh.Jeni sensual,por keni nje sjellje klasike per sa i perket aktit seksual.Ne fakt nuk jeni te terhequr nga relacione te rrezikshme dhe te pazakonta.Ju pelqen intimiteti dhe preferoni te beni dashuri ne nje vend te qete...p.sh nje nje krevat!

  Shigjetar te famshem.

  Mark Twain, Winston Churchill, Walt Disney, Friedrich Schiller, Ludwig Van Beethoven, Nostradamus, Papa Giovanni XXIII.


 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  BRICJAPI(22 Dhjetor-20 Janar)
  Elementi-Toke
  Planeti qe e sundon-Saturni
  Ngjyra
  -Portokalli
  Guri-Amber
  Anatomia-Brinjet
  Lulja-Margarita

  Je i qete,i heshtur,pesimist,malinkolik,ambicioz.Bricjapi duket i ftohte,por fsheh ndjenja pulsuese.Ji i kujdesshem dhe do te marresh kohe per te reflektuar.Ke tendecen per te frenuar impulset e tua para se te leshosh veten plotesisht.Kur aman ne fund e le veten te lire,jep prova te sensualitetit tend te madh.I do kenaqesite dhe ke nje nevoje te forte per te prekur.Ben dashuri ne menyre tradicionale,por je i afte te cudisesh partenerin tend me impulse te egra,ne kete rast mund te te vij nje deshire e papritur te besh dashuri ne nje vend ne te cilen gjendesh dhe nuk vlereson gjerat pergjysem.

  Bricjap te famshem

  Benjamin Franklin,Mao Tse-tung,Heinrich Schliemann,Marelene Dietrich,David Bowie


 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  UJORI(21 Janar-18 Shkurt)
  Elementi-Ajri
  Planeti qe e sundon-Saturni dhe Urani
  Guri-Perla e zeza
  Anatomia-Kemba
  Lulja-Droshnje

  Keni nje temperament te qete.Jeni xhentil,prites te mire me te gjithe dhe gjithmone te gatshem per te ndihmuar te tere.Ju te Ujorit jeni sentimental.endrrimtar,romantik,idealizoni gjithmone dashurine.Konatakti sensual dhe me pas ai seksaul ka shume rendesi per ju,por kjo nuk ju mjafton,keni nevoje te zbuloni dhe te cmoni cilesite intelektuale te partenerit tuaj.Perdorni dhe abuzoni shpesh me pushtetin tuaj te joshjes.Jetoni emocione te forta,keni dhuntin te gjeni pozicionet,mpretesi per kete,kjo eshte dhe pika e ndjeshme per te sjell shpejt partnerin tuaj ne lumturi totale.

  Ujore te rendesishem

  Thomas Edison,Wolfang Amadeus Mozart, Jules Verne.


 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT


  PESHQIT (19 Shkurt-20 Mars)
  Elementi-Uji
  Planeti qe e sundon-Jupiteri dhe Neptuni
  Ngjyra-Blu
  Guri-Koral
  Anatomia-Shputat e kembeve
  Lulja-Mimoza

  Jeni te embel.xhentil ne shpirt,buajar,intuitiv,te ndjeshem,dembel,romantik.Dashuria ka nje pozicion te rendesishem ne jeten e lindurve ne shenjen e Peshqve,qe eshte shenja me e ndjeshme e zodiakut.Jeni romantik,keni nje naivitet te dukshem ne jeten tuaj dashurore,Arrini gjithmone ne ate qe ju vini si qellim dhe keni dhuntine te kultivoni misterinJeni sensual,non jeni shume kerkues ne seksualitetin tuaj.Vleresoni qe partneri juaj e marre inisiativen,pelqeni te jeni ju qe te habiteni dhe te dominoheni dhe keni nevoje per perkedhelje.Ju pelqen te jeni ne intimitet ne vende te qeta dhe sidomos gjithmone afer ujit.

  Peshq te rendesishem.

  Albert Einstein,Michelangelo,Arthur Schopenhauer,,Elisabeth Taylor,Cindi Crawdford,Sharon Stone.


 14. #14
  i/e rregjistruar 10% Maska e KLEA
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT

  Carolina !!!!
  Shume faleminderit per horoskopin!!!!

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Verdalle
  Postime
  1,306
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT

  une jam shenja DEMI

  E lezetshme kjo: 16. #16
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT

  Binjaket

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT

  une jam;  dhe kjo me pelqen me shume,

 18. #18
  i/e rregjistruar 20% Maska e carolina
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  athens
  Postime
  277
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX
  une jam;  dhe kjo me pelqen me shume,
  edhe mua....kot sjemi 10 vjete para te tjereve ne nga puna e trurit....

 19. #19
  i/e rregjistruar 10% Maska e KLEA
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT

  Une jam shenja e Dashit.

  A besoni te horoskopi?

 20. #20
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Verdalle
  Postime
  1,306
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Re: SHENJAT E HOROSKOPIT

  besojme kur nuk kemi se cfare te bejme....

  gjithmone e lexojme neper gazeta, ( perjashtohen ato te sportin )
  ua lexojme njeri tjetrit kur jemi me shoke dhe bejme shaka.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Shenjat e Horoskopit
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 12-08-2012, 12:58 PM
 2. Gjate dhe Gjere per 12 shenjat e Horoskopit!
  Nga erinda nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 10:41 AM
 3. Profesioni sipas horoskopit
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 12:31 PM
 4. Shenjat e horoskopit qe tradhetojne me shume!..
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 20-02-2012, 01:07 PM
 5. 12 shenjat e horoskopit pėr 12 muajt e vitit
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-12-2007, 01:49 PM