Njė mashkull ndodhet nė gjyq, pėr shkak se kishte publikuar foto eksplicite tė marrėdhėnieve seksuale nė mes tė njė personi tė panjohur dhe tigrit.
Andrew Robert Holland (47-vjeē) ėshtė i akuzuar pėr posedim tė pornografisė ekstreme, respektivisht fotografive ku njė person kryen marrėdhėnie seksuale me tigrin, pėr tė cilin mendohet se mund tė jetė lėnduar gjatė kėtij akti.

Holland ėshtė nga Coedpoethe, njė fshat nė Wrexham, ndėrsa gjyqi ėshtė duke u zhvilluar nė Mold.