Kėngėtari kontrovers Kastro Zizo ka vendosur tė realizojė njė film artistik, nė tė cilin do t’i kryejė vetė tė gjitha punėt e rėndėsishme.
Klevis Bega (emri i vėrtetė i Kastro Zizos) ka provuar rolin e aktorit nė filmin “Farmakon”, ku luajti krahas Olta Gixharit, ndėrsa tani dėshiron qė tė jetė vetė autor i skenarit dhe regjisė nė filmin, xhirimet e tė cilit pritet tė fillojnė nė janar dhe do tė realizohen nė Vojvodinė.

Shtojca Panorama Plus njofton se bėhet fjalė pėr njė film aksion, pėr tė cilin Kastro Zizo aktualisht ėshtė duke pėrzgjedhur trupėn e aktorėve.

Ndėrkohė, disa javė mė parė, ai ishte nė Ēeki pėr filmin serbo-maqedono-ēek me titull “Pilivesa”, ku kishte rolin e njė vrasėsi serik.