Dielli perpin nje komete


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Dielli perpin nje komete

  Receta Gatimi  Sateliti SOHO ka arritur te fotografoje nje moment vertet te rralle pasi nje komete eshte perplasur dhunshem me Diellin.
  Pasi ka analizuar te dhenat, astrologu australian Alan Watson arriti te zbuloje se behet fjale per nje perplasje. Ai shprehet se ne morine e pikave qe shfaqen para yllit tone, ka vene re nje komete qe eshte gelltitur nga Dielli.

  Ne sistemin tone diellor vertiten shume kometa, nje pjese e madhe e te cilave rreth Diellit, por rralle here ato gelltiten nga ylli. Ne fund te viteve 800, astrologu gjerman Heinrich Kreutz analizoi orbitat e ketyre kometave, duke arritur ne perfundimin se kane karakteristika te njejta. Studimet e mevonshme vertetuan nje teori te tille dhe per kete arsye, keto kometa quhen “grupi i Kreutz”.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  interesante .........

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  interesante

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e arditu
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Postime
  134
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  wow ineresanete qenka

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kėto produkte ju mbrojnė nga Dielli !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-07-2012, 09:24 PM
 2. Dielli i dytė pėr Tokėn
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-01-2011, 10:30 PM
 3. Dallga gjigante perpin spektatoret e serfit
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-02-2010, 11:45 AM
 4. Dielli
  Nga kuklla nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-01-2010, 03:48 PM
 5. Berat, digjet shtėpia, flaka pėrpin dy vajza
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-11-2009, 04:35 PM