Derbi i Madh i Serise A - Fitorja i Buzeqesh Skuadres se INTERIT


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Derbi i Madh i Serise A - Fitorja i Buzeqesh Skuadres se INTERIT

  Receta Gatimi

  Eshte zhvilluar te dielen ne stadiumin Giusepe MEACA. derbi i madh i seris A. i cili eshte fituar per te disaten her radhazi nga skUdera e interit. ndeshja ka qen e nje nivelli mbi mesatare. ku ne fillimin e ndeshje kemi pare nje inter te frikshem per rreth 20 minuta eshte gjendur vazhdimish per para poretes e dides i cili ka ber nderherje vendimtare ne 3 - 4 raste te interisteve
  por kete gje nuk mundi ta bej ne minuten e 11-te kur sulmusi zi kalter MILITO gjuan nga karhu i majte pas dylluftim me mesfushorin kuq e zi abate, dhe e dergon topin ne fund te rrjetes, vrulli interisteve nuk do te ndalej ketu pasi ata vazhduan te shperdoronin dhe mundesi te tjera. ne minuten e 27 skuadra e interi ndershkohet me dy kartona i pari i verdhe i mar nga braziliani Lucio. per protesta te vazhdueshme arbitri i ndeshjes ka ndershkur me karton te kuq dhe holandezin shnaider. nga ky momente skuadra e milanit mer frenat e ndeshjes ne dore duke krijuar shum raste per shenim por me finalizime te gabuara. pjesa e pare perfundon 1me 0, ne pjesen e dyte kemi nje milan qe futet fuqishem ne fushe per te kerkuar golin e barazimit. duke krijuar nje mori rastesh, por nuk mundi te gjente rrugen e rrjetes. skuadra e interit kercenon rezikshem me an te kunedrsulmit por maqedonasin Pandev do ta ndalonte vetem shtylla e djatht pingule e portes se milanit. nuk kalojn shum minuta dhe pandev ndeshkon milanin per her te dyte ke te rradhe me nje goditje denimi nga jasht zones, ka gjetur ne befasi portierin e milanit e ka derguar topin per her te dyte ne rrjete. me nje super gol. perpjekjet e milanit per te ndryshuar dicka kan qen pa sukses. vetem ne minuten e 92-te milani ka mundesin te shkurtoj diferensce. me an te nje penalltije lucio prek topin me dore brenada zones dhe arbitri akordon penallti dhe ndershkon kete te fundit me kartonin e dyet te verdhe duke e nxjerr jasht loje, por rezultai i takimit do te mebete 2 me 0 pasi braziliani ronaldini gabon nga pika e bardhe. pret portieri i interin. keshtu shkuadra zi kalter fiton ndeshjen me milanin dhe vazhdon e qete kryesimin e seris A DUKE THELLUAR DIFERENCEN NGA MILANI NE 9 -T PIKE.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 27-01-2010 mė 09:47 AM.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  me shum fat e fitoj interi. swe nuk donte me hy goli per milanin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Buzeqesh!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-12-2013, 11:38 PM
 2. Samsung do te prezantoje Hybrid PC te Serise 5 ne IFA 2012
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-08-2012, 04:12 PM
 3. Tatuon fanelėn e skuadrės sė zemrės
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 21-11-2010, 10:09 PM
 4. Microsoft IE i dergon nje torte skuadres Firefox3
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-01-2010, 10:34 PM
 5. Kaka ne Derbi Riaftėsimi nė kohė rekord
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-02-2009, 10:16 AM