Mardhenie seksuale para martese?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 26
 1. #1
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Mardhenie seksuale para martese?

  C'mendim keni per mardheniet seksuale para martese?
  Cilat jane avantazhet ose disavantazhet qe sjell kjo gje?

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  12

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Avantazhet eshte se njeh nivelen e partnerit para martese. *

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla
  Avantazhet eshte se njeh nivelen e partnerit para martese.
  E si mund ta njohesh nivelin e partnerit tek marredheniet seksuale??
  Smendoj se njihet njeriu vetem ne krevat!!

  Per sa i perket temes cdo njeri ka mendime te ndryshme por per avantazhe spo di cfare me shkrujt!!
  Disaavantazhet jane se ndodhin ne mosha te reja shume e qe te shumten e rasteve imponohemi nga shoqeria qe na rrethon!!
  Ndodh edhe me idene se mund te mesosh e te jesh me (experience)etj.

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  jam dakort me alb-angel c'lidhje ka se duhet te kesh apo jo eksperienc perpara se te martohesh. but anyway mardheniet seksuale para martesese nuk kane lidhej me njohjen e nivelit te parnerit por jane ndryshimet e moshave, pra ne adoleshence fillon te ngrihet adrenalina ne trup ku ky i fundit merr energjit te pa para me pare (me pak fjal fluturojme me presh ne ....) pastaj mbas moshes 20 vjec pothuajse e ke thyer akullin e te berit sex, te ka dale turpi.

 5. #5
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Mendoj se mardheniet seksuale e kompletojne nje cift. Ndoshta kur nuk ka mardhenie, nje cift mund te shkoje edhe drejt ndarjes. Kur dy njerez ndjehen mire prane njeri-tjetrit, a mendoni se kryerja e mardhenieve pas martese i lidh me shume ata? Per mua eshte shume e gabuar.

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323
  Mendoj se mardheniet seksuale e kompletojne nje cift. Ndoshta kur nuk ka mardhenie, nje cift mund te shkoje edhe drejt ndarjes. Kur dy njerez ndjehen mire prane njeri-tjetrit, a mendoni se kryerja e mardhenieve pas martese i lidh me shume ata? Per mua eshte shume e gabuar.
  Bashkohem me mendimin tend!!
  Cdo gje e konsumuar kohe e pa kohe vend e pa vend humb vleren e gjithashtu dhe njerzit fillojne humbin interesin!!

  Respekte!!!

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  po pra me nje fjale eksperienca nuk hun fare ne ke te mes. biles po te jesh pa eksperience do i mesosh mbas martese duke e bere ate me te kenshme dhe te kenaqshem se po i pate krye te gjitha para marteses. cfare te ngelet per te bere mbas marteses

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  12

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Nivelin e partnerit ne mardheniet seksuale dhe jo ato famijare dhe shoqerore. Pasi ndoth qe partneri mund te jete dhe impotent,apo i dhunshem. Tani varet si e mendoni ju dhe cfare ka rendesi ka ne jeten tuaj seksi.

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Kukulla po nqs njeriu qe doje do ishte *impotent* do e lije apo do mundoheshe ta ndihmoje me aq sa ke mundsi??

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  12

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Varet alb, por te siguroj qe eshte nje faktor mjaft i rendesishem. Ka pasur vajza apo cuna qe per vite me radhe nuk kane pas kryer mardhenie me partnenin e tyre gjate marteses, dhe nqs vajzat grate qendrojne ne krah te burrave te tyre impotente, me burrat ndodh e kunderta pasi i lene grate e tyre. Mos harro qe para 2 ditesh u dogj nje grua 31 vjecare, burri i saj e kish lene pasi 12 vjet martese sepse ajo nuk bente femije.
  Tani shume do te thone se clidhje ka kjo me temen, por *ne nje fare menyre ka.
  Cunat, pra burrat nqs partneria e tyre nuk i kenaq seksualisht zene nga nje te dashur dhe jane ne rregull sepse nuk kritikohen nga shoqeria ndersa nqs nje vajze, grua nuk kenaqet nga partneri i saj, dhe kerkon te kete nje partner seksi tjeter te jesh e sigurt se te gjithe e tregojne me gisht.

  Une qendroj ne opinionin tim, njohja mentale, fizike dhe seksuale para martese eshte baze per nje vazhdimesi te qete.

 11. #11
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Alb-Angel
  Kukulla po nqs njeriu qe doje do ishte *impotent* do e lije apo do mundoheshe ta ndihmoje me aq sa ke mundsi??
  Nuk besoj se dhe vet ti Albi do e beje nje gje te tille! Do e ndihmoje si shok, por te mbyllje jeten me te? Nuk besoj, pasi nuk eshte fjala vetem per deshire seksuale, por edhe per krijimin e nje familje!

 12. #12

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323
  C'mendim keni per mardheniet seksuale para martese?
  Cilat jane avantazhet ose disavantazhet qe sjell kjo gje?
  Tek pyetja e pare thoshin plakat * * jane punet e zotit * *

  Tek pyetja e dyte avantazhet jane lidhja me e mire midis ciftit, disavantazhet varet nga njeriu sa mend ka

 13. #13
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  12

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Duka i madh o Gonzagave te mantoves, *pasi u martua me vajzen e te pasurve te Firences (Medici), e la te shoqen pasi kjo kish nje keqformim te legenit, kockat e te cilit ishin vendosur ne menyre te tille qe te mos realizohej asnje mardhenie seksuale. (Vajzen 16 vjecare e detyruan te futej ne manastir pasi vetem keshtu mund te anullohej martesa dhe duka te ri martohej perseri). Ne qoftese do te kish ndodhur e kunderta pra burri impotent, kjo ishte e detyruar te vazhdonte jeten me te edhe se burri i saj do ish impotent.

 14. #14
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Mardhenie seksuale para martese?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Altin111
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga daku323
  C'mendim keni per mardheniet seksuale para martese?
  Cilat jane avantazhet ose disavantazhet qe sjell kjo gje?
  Tek pyetja e pare thoshin plakat * * jane punet e zotit * *

  Tek pyetja e dyte avantazhet jane lidhja me e mire midis ciftit, disavantazhet varet nga njeriu sa mend ka
  Sa i mencem qe eshte ky dreq mer!

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e Shaban Cakolli
  Anėtarėsimi
  Aug 2010
  Vendndodhja
  Gladbeck, Germany
  Postime
  142
  Reputacioni
  0
  per kete nuk kam cka te flas,ndjenjat jane si flaka dhe mund te ndizen

 16. #16
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  9
  Mendoj qe disavantazhe nuk ka dhe perderisa per mua nuk ka disavantazhe, atehere mendoj se avantazhet nuk kane nevoje per analizim...

 17. #17
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  22
  E shof qe keti siper i paska ardhur koha hahaha

  Sa per temen mendoj se kan avantazh

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  29
  Per ēfare avantazhi behet fjale! (bebe ? )

 19. #19
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  Majdi dhe Smocking me thoni pak cilat jan avantazhet sipas jush ????

 20. #20
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  9
  Ulkina, avantazhet qe mendoj une eshte se nqs nje mashkull apo femer do te njihte ate lloj kenaqesie vetem ne martese, atehere do te rrezikonte nje tradheti midis ciftit, pasi eksperienca e pare do te ishte e embel dhe duke qene e embel do te kerkonte ndoshta dhe nje eksperience tjeter me te bukur. (Kete e them pasi kam prezente nje ndodhi te tille)
  Ndersa po te kesh pasur marredhenie para martese, ai/ajo qe ke vendosur te lidhesh jeten, eshte me siguri mbreti apo mbreteresha jote dhe e vlereson me shume se cdo gje tjeter. Keshtu e mendoj...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 09:46 PM
 2. Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 12:18 PM
 3. Para dhe Pas Martese!?
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 13-02-2012, 12:44 PM
 4. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 11:03 AM
 5. Martesė apo liri seksuale ?
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-01-2011, 09:47 PM