Taylor Swift gjithmonė planifikon mė herėt fjalimet me rastin e pranimit tė ēmimeve, por thotė se njė herė kur kishte fituar, ka harruar se ēfarė ka dashur tė thotė.
Kėngėtarja e hitit “Love Story”, e cila ka fituar njė numėr shpėrblimesh pėrfshirė edhe katėr Grammy, gjithmonė i pėrgatit mė herėt fjalimet nė rastet kur ėshtė nė garė pėr tė fituar ndonjė ēmim.

“Kam qenė me fat qė tė fitoj njė varg ēmimesh kėtė vit dhe gjithmonė ka momente kur dal nė prapaskenė dhe e pyes dikė se ēfarė thash. Gjithmonė e di paraprakisht se kė duhet tė falėnderoj nėse fitoj, por kur dal atje humbas plotėsisht. Bėhem emocionale. Nuk kam kontroll nė atė qė del nga goja ime”, ka thėnė Swift.