Mesfushori ofensiv i Juventusit, Diego, i konsideron vetė lojtarėt fajtorė pėr mossuksesin e bardhezinjve, tė cilėt regjistruan edhe njė barazim tė shtunėn mbrėma.
“Duket se nuk jemi tė aftė tė shėnojmė gola dhe t’i konvertojmė tė gjitha rastet qė i krijojmė, por kjo ėshtė ajo qė duhet tė bėjmė”.

“Ėshtė e vėrtetė se vuajtėm nė pjesėn e parė, por u pėrmirėsuam dukshėm pas pushimit. Por neve na duhet njė fitore. Nėse nuk fiton ėshtė vėshtirė dhe asgjė nuk ndryshon, ky ėshtė problemi”.

“Personalisht, nuk mendoj se po e kam mė vėshtirė nė Itali, ėshtė njė problem i pėrgjithshėm. Ndjehem mirė, por nėse nuk fitojmė, gjėrat vėshtirėsohen edhe mė shumė. Duhet tė punojmė mė shumė”, ėshtė shprehur braziliani.