Ne gene "reagimi" yne ndaj dietave


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Ne gene "reagimi" yne ndaj dietave

  Receta Gatimi  Ne gene gjendet sekreti nese shendoshemi apo dobesohemi lehtesisht. Nje grup kerkuesish spanjolle pasi studiuan 180 persona obeze e mbipeshe, arriten ne konkluzionin se kane zbuluar profilet gjenetike te predispozuara ndaj nje tendence te larte per te rifituar peshen pas perfundimit te dietave.
  Kerkuesit e Departamentit te Shkencave te Ushqimit, Fiziologjise dhe Toksikologjise te Universitetit te Navarra-s vendosen qe 180 personave vullnetare per testin t'i keshillonin nje diete hipokalorike per tete jave, ndersa paraprakisht ishin kujdesur per ushqimin e tyre.

  Pas perfundimit te javeve me ushqim shume te pasur kalorik, u pane personat te cilet kishin marre shume peshe, per shkak te geneve te cilet nuk arrijne te mbajne trupin ne forme menjehere pasi ndalet dieta ushqimore.

  Nje predispozite gjenetike per shendoshjen sidomos per ata persona te cilet levizin pak dhe kane nje jete sedentare.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kjo eshte nje periudhe e mire per te hequr ca kile, lum ai/ajo qe ja arrin!

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e anaSoft
  Anėtarėsimi
  Feb 2010
  Vendndodhja
  L.A/Gardena
  Postime
  38
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ufff bre kto dieta ,,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 02:00 AM
 2. "Metro" do te quhet "Windows 8"
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2012, 09:06 PM
 3. Si Te Krijoni Nje "ICE" TEXT EFFECT"
  Nga Diu Hacker Albania nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-07-2010, 11:12 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM