Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 38
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Receta Gatimi

  Ne diskutime te ndryshme thuhet qe bashkejetesa nuk ka te njejtat dukuri qe ka dhe martesa. Per mua pervec faktit se si eshte nje cift perballi ligjit nuk ka asnje ndryshim.Ju si mendoni?

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Jam kundra bashkejeteses dhe pro marteses!

 3. #3

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Un jap per te dyja

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Bashkjetesa mendoj se eshte per njerezit e pavendosur ne jete.Nje menyre jetese ne cift qe i lejon vetes ne cdo moment te dalesh prej saj ne rast kur gjerat komplikohen dhe veshtiresohen.
  Ndersa ne martese cifti mundohet te permisoje gjendjen e veshtire(ne te shumten e rasteve) per shume arsye e njera prej tyre eshte dhe femijet!
  Jam kundra bashkjeteses!

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Si e martuar si e pa martuar mund te dalesh kur te duash Alb ,
  dhe nuk mendoj qe njerezit qe vendosin te bashkjetojne jane te pavendosur
  se une njoh shume njerez qe bashkjetojne dhe kane krijuar familje dhe jane
  te lumtur . Kam dhe nje kolege qe pas 11 vitesh bashkjetese dhe nje 2 vjet
  martese u ndane ... Jam me nje mendim me kukllen ...vetem gjendja civile ndryshon

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Ndryshon gjendja civile, dhe mbi te githa responsabilitet, qe ne bashkejetes pothuajse nuk ka!!!!

  Pro martese, thjeshte nje opinion personal!

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Une mendoj se njerezit bashkejetojne per faktin se nuk duan te paguajne avokate kur te divorcohen dhe e lene gruan apo burrin kur te duan pa dhene asnje shpjegim perpara ligjit nese duan. jane te lire te veprojne si te duan dhe nuk kane shume angazhime kundrejt njeri tjetrit sepse nuk kane bere betimin perpara ligjit apo kishes per ata qe jane besimtare te krishtere. ( besoj se nuk kame dale jashte teme sepse jam pak pergjumesh )

 8. #8
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Per mendimin tim eshte normale te bashkjetosh, por ne shqiperi nuk pranohet ky realitet si pasoje e mentalitetit!
  Por gjerat, mesa duket po ndryshojne gradualisht!

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  nuk mund ta besoja kurre se jane pikerisht vajzat ato qe jane kundra bashkejeteses. Mos valle doni thjesht nje burre per tu martuar dhe per ta pasur mendjen e qete? Pasi te bashkejetosh ka te njejten rendesi si te jesh i martuar, tentacioni per tu ndare eshte njesoj ne te dyja rastet i barabarte. Dikush thote se nuk ke pergjegjesi kur bashkejeton, e perse nuk nuk ke pergjegjesi, se nuk ka nje leter te ta kujtoje. A e dini se ne evrope edhe past 3 vjetesh bashkejetese ke te njejtat te drejta si nje te n je martese?

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  bashkejetesa nga mrtesa per mendimin tim ndryshon vetem nga ligjet qe cift duhet te respektojen nese do te ndahen palet nuk i ndajne pasurite ne gjysem

 11. #11
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Te vdes une per ty sa e emancipuar qe je! Te ishin te gjitha si ty!

 12. #12
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  poligrafisti nje rast qe njoh une pasi u nda nga shoqja e jetes tha: me mori me shume pasuri ajo se sa gruaja qe kisha dhe femije . kishin 20 vjet qe bashkejetonin.

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e argjiro
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  milano
  Postime
  108
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  me vjen shume keq qe e shumta e gocave te forumit tone jane conservatrici te ideeve te lashta. une bashkejetoj dhe jam nje njeri shume shume i vendosur, responsabilitetet i kam dhe me shume se nje e martuar dhe eshte e njejta gje dhe per te fejuarin tim. kurse nje shoqe ime qe u martua mbas 6 vjetesh bashkejetese nuk mbushi vitin martuar, dhe ai e la me nje femije.
  SIPAS MEJE E RENDESISHE ESHTE TE DUHESH ME BURRIN APO TE FEJUARIN TENDE SE SHTETI E DI APO SE DI QE JU KENI CONTRATE KJO NUK KA RENDESI. si te martuar dhe te pa martuar mund te lihesh sh thjesh, jane gjera qe ndodhin, cdonjeri duhet te jete i zoti tia dali njelloj dhe pa tjetrin. dashuria nuk eshte e pafunde!!

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e argjiro
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  milano
  Postime
  108
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  cudia me e madhe eshte qe forumistet qe kan ber divorce 1 here jane kunder bashkejeteses

 15. #15
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  argjiro mos u ekzagjero, edhe se per mendiminqe dhe me lart jam me ty.

 16. #16
  i/e rregjistruar 20% Maska e argjiro
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  milano
  Postime
  108
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  me fal kuklla po thash thjesht ate qe mendova

 17. #17
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses


 18. #18
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  Ku je mi Argjiro se na thave syte! Na ka marre malli! Ke nderru msn???

 19. #19
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  dak je jashte teme

 20. #20
  i/e rregjistruar 20% Maska e argjiro
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  milano
  Postime
  108
  Reputacioni
  0

  Re: Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses

  lene daku se u bo xhwlose kuklla.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Ku eshte ndryshimi?
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 31-10-2009, 10:56 AM
 2. Ngjashmeria midis burrit dhe gruas!
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-04-2009, 08:46 AM
 3. Para marteses
  Nga tony65 nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 03-04-2009, 06:28 PM
 4. Edhe une midis jush..
  Nga petrit8 nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-03-2009, 09:35 AM
 5. Ndryshimi Nofkes!
  Nga ReniX nė forum Bashkėpuno, Propozoni Idet Tuaja
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-11-2007, 09:00 PM