Hacking: Si te gjejme passwordet Wireless/Wi-Fi WEP fare thjesht me BackTrack


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 18 prej 18

Tema tė ngjashme

  1. Shperndarja BackTrack Linux
    Nga aliu nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
    Pėrgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 02-04-2013, 07:33 AM
  2. Kerkoj ndihme per nje program per passwordet ne facebook
    Nga sony nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 14-09-2010, 11:04 AM
  3. 45 Programe Per HacKiNg
    Nga genocid nė forum Siguria Informatike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-04-2009, 01:58 PM
  4. Si tė vjedhesh Passwordet e MSN Messenger
    Nga ReniX nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 03-10-2008, 10:56 PM
  5. 20 Web With Hacking + Cracking tools
    Nga ingal nė forum Siguria Informatike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-03-2008, 06:38 PM

  1. #1
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,063
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    50
    Reputacioni
    26

    Hacking: Si te gjejme passwordet Wireless/Wi-Fi WEP fare thjesht me BackTrack    BackTrack eshte nje nder shperndarjet me te mira Linux per sigurine. Nje nga vantazhet e krijimit te kesaj pakete eshte krijuar pikerisht per hacking dhe mund te ekzekutohet direkt nga LiveDVD pa qene nevoja te instalohet.

    Sigurisht nuk eshte nje shperndarje per fillestareti, por me pak pune mund te arrihet gjithēka. Sigurisht ju rekomandojme ta perdorni kete paket brenda rregullave dhe jo per qellime ilegale.

    Sa per fillim po ju prezantoj si te thyeni nje password Wireless WEP ne nje menyre teper te thjeshte:    Shkarko ne Formatin ISO

  2. #2
    i/e rregjistruar Maska e Erjon Nako
    Anėtarėsimi
    Jul 2012
    Vendndodhja
    A, A
    Postime
    1
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    pershendetje mund te me ndihmoni me nje program me te thjesht per te gjetur passwordin e nje wifi

  3. #3
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,173
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    21
    Nuk eshte aq e thjesht,personalisht nuk kam arritu ta gjej,kur e kam provuar para disa kohesh.

  4. #4
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,063
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    50
    Reputacioni
    26
    @Kliton, sa i forte ka qene sinjali dhe ēfare mbrojtje ka patur?!

  5. #5
    i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
    Anėtarėsimi
    Feb 2011
    Vendndodhja
    Shkoder
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    4
    Po pėr tė thyer passwordin e routerit dhe emrin mund te me ndihmoni?

  6. #6
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,173
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    21
    Sinjali i forte ka qene,kurse mbrojtja se di ,u be disa kohe qe e kam provuar nje here,por kam degjuar qe thyhet me disa hapa,mendoj se po ti vehem pak me shume do tja arrij,perderisa dhe te tjert e kane bere dicka te tille me BackTrack!

  7. #7
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,063
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    50
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
    Po pėr tė thyer passwordin e routerit dhe emrin mund te me ndihmoni?
    Hap diskutim te ri

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
    Sinjali i forte ka qene,kurse mbrojtja se di ,u be disa kohe qe e kam provuar nje here,por kam degjuar qe thyhet me disa hapa,mendoj se po ti vehem pak me shume do tja arrij,perderisa dhe te tjert e kane bere dicka te tille me BackTrack!
    Ne fakt mbrojtjet WEP, po ti vihesh e ben, nuk shume pune. Ka vegla qe ta mundesojne. Por te tjerat jane pothuajse te pamunduara ti llogaritesh!

  8. #8
    i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Vendndodhja
    fier shqiperi
    Postime
    640
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    5
    ky eshte nji problem qe eshte sterdiskutuar ketu ne lirenti ,problemi qendron gjithmone tek njohurite qe keni ne kete fushe sistem operative ka plot me i plotsuari ngelet backtrack 5 extreme ,sepse i ka te gjithe pjeset perberese ,problemet krijohen ne antenat e pershtashme per ket pune, ky eshte mendimi im personal qe te paktem i kam provuar disa gjera.

  9. #9
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,173
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    21
    Ore asnje gje nuk eshte e pamundur,problemi qendron tek durimi dhe vullneti per ta cuar ate qe kerkon deri ne fund,cdo gje arrihet me pune.

  10. #10
    pėr ty edhe 1 herė VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    10,373
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    21
    Reputacioni
    16
    me fanli qe po dal paksa nga tema, por desha te pyes qe nese dikush lidhet me Modemin/Routerin tim, A mund ta di un ? Ne menyren Wireless dmth nese lidhet dikush

  11. #11
    i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
    Anėtarėsimi
    Aug 2009
    Vendndodhja
    now albania
    Postime
    867
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    6
    o cuna po ju beni fjal per te thyer passwordet... ne te tjeret nuk dim as te nderroj pass... dua nje ndihme nga dikush me team viwer te me nderroj pak pass e routerit se nuk e bej dot me cmendi. eshte sagme.. flm

  12. #12
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,173
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    4
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    me fanli qe po dal paksa nga tema, por desha te pyes qe nese dikush lidhet me Modemin/Routerin tim, A mund ta di un ? Ne menyren Wireless dmth nese lidhet dikush
    Normalisht nuk ke si ta kuptosh,vetem ne qoftese shikon shpejtesin e netit ose ping.

    paolo maldini@

    o cuna po ju beni fjal per te thyer passwordet... ne te tjeret nuk dim as te nderroj pass... dua nje ndihme nga dikush me team viwer te me nderroj pak pass e routerit se nuk e bej dot me cmendi. eshte sagme.. flm
    Cfare modemi ke, router??? Futi nje kerkim ne google me emrin e router-it.  13. #13
    i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
    Anėtarėsimi
    Aug 2009
    Vendndodhja
    now albania
    Postime
    867
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    6
    sagem fast 2400 eshte.. kliton thua te kete ndonje guide ne youtube si te nderrosh pass e ketij routeri??

  14. #14
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,063
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    50
    Reputacioni
    26
    Po ne fakt BT5 i ka te gjitha veglat qe te duhen per te bere crack rrjetin wireless. Mjafton ti japesh komandat e duhura.

    Rasti i Pare
    Nese routeri qe doni te hapni eshte e nje shoqerie ISP XXXXX1234567890 dhe numerin perbri, ka shum mundesi qe ky lloj fjalekalim te gjendet. Qofte dhe nese ka WPA-PSK.

    Rasti i Dyte
    Nese perdoruesi ka vene nje fjalekalim rrjetit pa fije, (wireless) duke pedor karaktere alfanumerik, ka shume mundesi (ose fat) qe ju ta gjeni dhe me nje bruteforce.

    Rasti i Trete
    Nese dikush ka vene fjalekalim rrjetit wireless te tipit ē°čd°D/()?^dFE7412GD'21:,.5 - shanset jane te ulta por jo te pamundura nese keni nje super pc ne apartament

    Aliu, mund te na thoj eksperiencat e tij

  15. #15
    i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
    Anėtarėsimi
    Feb 2011
    Vendndodhja
    Shkoder
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    4
    Po shkruajini kėto komanda.

  16. #16
    i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
    Anėtarėsimi
    May 2011
    Vendndodhja
    Nė mendjen tėnde!
    Postime
    774
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    4
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    me fanli qe po dal paksa nga tema, por desha te pyes qe nese dikush lidhet me Modemin/Routerin tim, A mund ta di un ? Ne menyren Wireless dmth nese lidhet dikush
    Metoda 1. Mundesh te shikosh pc tek Network (por kjo vlen vetem nese jan te lidhur me kabull)
    Metoda 2. Mund ti shikosh te gjith ato qe jan me kabull e me wireless. Instalo Wireless Network Watcher shkarkoje ktu: http://www.nirsoft.net/utils/wireles...k_watcher.html eshte super e kam edhe vet

  17. #17
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,063
    Gjinia
    Mashkull
    Hyrjet Blog
    50
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
    Po shkruajini kėto komanda.
    Shkarko OS siper dhe ke nje app qe quhet "Kismet"!

    ose kerko ne repository nese ke distro tjeter linux per programin siper!

  18. #18
    i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Vendndodhja
    fier shqiperi
    Postime
    640
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    5

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
    Po shkruajini kėto komanda.
    i ke neper net

    zrzut_ekranu.png
    Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 06-09-2012 mė 09:01 PM. Arsyeja: format

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Shperndarja BackTrack Linux
    Nga aliu nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
    Pėrgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 02-04-2013, 07:33 AM
  2. Kerkoj ndihme per nje program per passwordet ne facebook
    Nga sony nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 14-09-2010, 11:04 AM
  3. 45 Programe Per HacKiNg
    Nga genocid nė forum Siguria Informatike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-04-2009, 01:58 PM
  4. Si tė vjedhesh Passwordet e MSN Messenger
    Nga ReniX nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 03-10-2008, 10:56 PM
  5. 20 Web With Hacking + Cracking tools
    Nga ingal nė forum Siguria Informatike
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-03-2008, 06:38 PM

Etiketat pėr kėtė Temė

Bashkohuni dhe Ju kėtij komuniteti entuziast dhe argėtues. Krijo njė Llogari Falas