Hacking: Si te gjejme passwordet Wireless/Wi-Fi WEP fare thjesht me BackTrack


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 18 prej 18
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Hacking: Si te gjejme passwordet Wireless/Wi-Fi WEP fare thjesht me BackTrack

  Receta Gatimi  BackTrack eshte nje nder shperndarjet me te mira Linux per sigurine. Nje nga vantazhet e krijimit te kesaj pakete eshte krijuar pikerisht per hacking dhe mund te ekzekutohet direkt nga LiveDVD pa qene nevoja te instalohet.

  Sigurisht nuk eshte nje shperndarje per fillestareti, por me pak pune mund te arrihet gjithēka. Sigurisht ju rekomandojme ta perdorni kete paket brenda rregullave dhe jo per qellime ilegale.

  Sa per fillim po ju prezantoj si te thyeni nje password Wireless WEP ne nje menyre teper te thjeshte:  Shkarko ne Formatin ISO

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e Erjon Nako
  Anėtarėsimi
  Jul 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pershendetje mund te me ndihmoni me nje program me te thjesht per te gjetur passwordin e nje wifi

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Nuk eshte aq e thjesht,personalisht nuk kam arritu ta gjej,kur e kam provuar para disa kohesh.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  @Kliton, sa i forte ka qene sinjali dhe ēfare mbrojtje ka patur?!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Po pėr tė thyer passwordin e routerit dhe emrin mund te me ndihmoni?

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Sinjali i forte ka qene,kurse mbrojtja se di ,u be disa kohe qe e kam provuar nje here,por kam degjuar qe thyhet me disa hapa,mendoj se po ti vehem pak me shume do tja arrij,perderisa dhe te tjert e kane bere dicka te tille me BackTrack!

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  Po pėr tė thyer passwordin e routerit dhe emrin mund te me ndihmoni?
  Hap diskutim te ri

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Sinjali i forte ka qene,kurse mbrojtja se di ,u be disa kohe qe e kam provuar nje here,por kam degjuar qe thyhet me disa hapa,mendoj se po ti vehem pak me shume do tja arrij,perderisa dhe te tjert e kane bere dicka te tille me BackTrack!
  Ne fakt mbrojtjet WEP, po ti vihesh e ben, nuk shume pune. Ka vegla qe ta mundesojne. Por te tjerat jane pothuajse te pamunduara ti llogaritesh!

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  ky eshte nji problem qe eshte sterdiskutuar ketu ne lirenti ,problemi qendron gjithmone tek njohurite qe keni ne kete fushe sistem operative ka plot me i plotsuari ngelet backtrack 5 extreme ,sepse i ka te gjithe pjeset perberese ,problemet krijohen ne antenat e pershtashme per ket pune, ky eshte mendimi im personal qe te paktem i kam provuar disa gjera.

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Ore asnje gje nuk eshte e pamundur,problemi qendron tek durimi dhe vullneti per ta cuar ate qe kerkon deri ne fund,cdo gje arrihet me pune.

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  me fanli qe po dal paksa nga tema, por desha te pyes qe nese dikush lidhet me Modemin/Routerin tim, A mund ta di un ? Ne menyren Wireless dmth nese lidhet dikush

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  o cuna po ju beni fjal per te thyer passwordet... ne te tjeret nuk dim as te nderroj pass... dua nje ndihme nga dikush me team viwer te me nderroj pak pass e routerit se nuk e bej dot me cmendi. eshte sagme.. flm

 12. #12
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  me fanli qe po dal paksa nga tema, por desha te pyes qe nese dikush lidhet me Modemin/Routerin tim, A mund ta di un ? Ne menyren Wireless dmth nese lidhet dikush
  Normalisht nuk ke si ta kuptosh,vetem ne qoftese shikon shpejtesin e netit ose ping.

  paolo maldini@

  o cuna po ju beni fjal per te thyer passwordet... ne te tjeret nuk dim as te nderroj pass... dua nje ndihme nga dikush me team viwer te me nderroj pak pass e routerit se nuk e bej dot me cmendi. eshte sagme.. flm
  Cfare modemi ke, router??? Futi nje kerkim ne google me emrin e router-it. 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  sagem fast 2400 eshte.. kliton thua te kete ndonje guide ne youtube si te nderrosh pass e ketij routeri??

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Po ne fakt BT5 i ka te gjitha veglat qe te duhen per te bere crack rrjetin wireless. Mjafton ti japesh komandat e duhura.

  Rasti i Pare
  Nese routeri qe doni te hapni eshte e nje shoqerie ISP XXXXX1234567890 dhe numerin perbri, ka shum mundesi qe ky lloj fjalekalim te gjendet. Qofte dhe nese ka WPA-PSK.

  Rasti i Dyte
  Nese perdoruesi ka vene nje fjalekalim rrjetit pa fije, (wireless) duke pedor karaktere alfanumerik, ka shume mundesi (ose fat) qe ju ta gjeni dhe me nje bruteforce.

  Rasti i Trete
  Nese dikush ka vene fjalekalim rrjetit wireless te tipit ē°čd°D/()?^dFE7412GD'21:,.5 - shanset jane te ulta por jo te pamundura nese keni nje super pc ne apartament

  Aliu, mund te na thoj eksperiencat e tij

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Po shkruajini kėto komanda.

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  me fanli qe po dal paksa nga tema, por desha te pyes qe nese dikush lidhet me Modemin/Routerin tim, A mund ta di un ? Ne menyren Wireless dmth nese lidhet dikush
  Metoda 1. Mundesh te shikosh pc tek Network (por kjo vlen vetem nese jan te lidhur me kabull)
  Metoda 2. Mund ti shikosh te gjith ato qe jan me kabull e me wireless. Instalo Wireless Network Watcher shkarkoje ktu: http://www.nirsoft.net/utils/wireles...k_watcher.html eshte super e kam edhe vet

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  Po shkruajini kėto komanda.
  Shkarko OS siper dhe ke nje app qe quhet "Kismet"!

  ose kerko ne repository nese ke distro tjeter linux per programin siper!

 18. #18
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  Po shkruajini kėto komanda.
  i ke neper net

  zrzut_ekranu.png
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 06-09-2012 mė 09:01 PM. Arsyeja: format

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shperndarja BackTrack Linux
  Nga aliu nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 10-02-2015, 06:40 PM
 2. Kerkoj ndihme per nje program per passwordet ne facebook
  Nga sony nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-09-2010, 11:04 AM
 3. 45 Programe Per HacKiNg
  Nga genocid nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 01:58 PM
 4. Si tė vjedhesh Passwordet e MSN Messenger
  Nga ReniX nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 03-10-2008, 10:56 PM
 5. 20 Web With Hacking + Cracking tools
  Nga ingal nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2008, 06:38 PM

Etiketat pėr kėtė Temė