Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Pinguin Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7

  Receta Gatimi

  Nqs jeni duker perdor Windows mund tiu interesoje kjo teme mbi trasforminin e Windows 7 ne Mac OSX Leopard.
  Ndersa per perdoruesit e Linux, dhe me sakt ata te Ubuntu qe duan pamjen e tyre te ngjaje si Windows 7 ketu do te postoj nje menyre per ta bere kete.

  Me ndihmen e Vistar7, ju mund ti jepni Ubuntu-t tuaj pamjen e Windows 7, ja te shikojme bashke disa nga karakteristikat e programit:

  * Veshje Vistar7
  * VeshjeVistar7 plasma, bazuar ne Glassified (GPL)
  * VeshjeRedmond Vista
  * Icona Windows 7
  * Veshje Aero Mouse
  * Windows 7 splash screen
  * Te gjithe tingujt e Windows 7
  * Sfonde te Windows 7 dhe ato Beta
  * Segoe UI, Calibri dhe Cambri fonts nga Microsoft
  * Ikonat e perdoruseve te Windows 7  Shkarko Vstar7

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  E bukur qeka,dhe e boka origjinal si windows 7.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  qenka origjinal si wndows 7 flm reni

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  293
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  edhe une po bej nje prove??!!!Te shohim se c'do te dale?(Ne fakt te them te drejten dua nje ndihme te konsiderueshme per UBUNTUNe qe zbrita.Nuk di se per cfare perdoret dhe pse eshte e nevojeshme kur kemi WINDOWS XP,apo Windows7????)Faleminderit!

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ubuntu eshte nje sistem operativ siē eshte Windows XP apo Windows 7, por me ndryshim se Ubuntu eshte burim i hapur dhe nuk duhet te paguash lek qe ta keni. Kur bleni nje pc me windows, 100 Euro/Dollar i keni vetem per sistemin operativ.

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  un e kam Ubuntu por e kam cik si te veshtir ta perdor sepse jam mesuar me sitemet e tjera operative ,por eshte i mir ..

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  293
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  un e kam Ubuntu por e kam cik si te veshtir ta perdor sepse jam mesuar me sitemet e tjera operative ,por eshte i mir ..
  Po Majdi,ky eshte edhe problemi im.sh.nuk di si ti hap ato qe zbres??Zbres dicka ne forme RAR apo ZIP dhe nuk me hapet???

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  293
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ubuntu eshte nje sistem operativ siē eshte Windows XP apo Windows 7, por me ndryshim se Ubuntu eshte burim i hapur dhe nuk duhet te paguash lek qe ta keni. Kur bleni nje pc me windows, 100 Euro/Dollar i keni vetem per sistemin operativ.
  Faleminderit!Nje pyetjese nuk mund te te dergoj PM?

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  un spo e perdor edhe shum Ubuntu keshtu qe nuk e di por sa te futet RENI ne forum do te zgjithet problemi

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vangeli Lexo postimin
  Faleminderit!Nje pyetjese nuk mund te te dergoj PM?
  Sigurohu qe nuk eshte mbushur Inbox plot, fshini disa te vjeter.

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  293
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Sigurohu qe nuk eshte mbushur Inbox plot, fshini disa te vjeter.
  Faleminderit!Kutine e boshatisa,dergova mesazhin dhe ja se cfare shikoj: Gabime
  Gabimet e mėposhtme u shfaqėn gjatė postimit tė mesazhit tuaj

  * Forumi kėrkon qė ju tė prisni 300 sekonda para se tė dėrgoni pėrsėri mesazhe private. Ju lutemi tė provoni pas 198 sekondash.

  Mesazhi Juaj
  Marrėsi: [BCC]
  ReniX

  Separate multiple user names with a semi-colon ';'
  BCC:

  Use this to blind carbon-copy recipients your message.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ubuntu Linux 12.04
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 09:25 PM
 2. Ubuntu Linux pėr kompjuterė tablet
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2011, 10:00 AM
 3. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 09:05 AM
 4. Te rejat mbi versionet e Ubuntu - Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2009, 06:17 PM
 5. Ubuntu 7.10 - Gutsy Gibbon Versioni me i ri i Linux
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-10-2007, 05:59 PM

Etiketat pėr kėtė Temė