Disa ēudira ne veprime matematikore!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Disa ēudira ne veprime matematikore!  Disa veprime vertet qe te ēudisin! Ju dini te tjera?

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Ja dhe dy!

 3. #3
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  9
  Shum interesante kėto veprimet matematikore
  Po tregoj njė metodė tė shkurtėr pėr ngritjen nė fuqi tė 2 tė numrave qė mbarojnė me 5.
  psh. 15 x 15 = 225 zakonisht ndiqet metoda e gjat e shumėzimiz , mė shkurt do ishte
  sė pari 5 x 5 = 25 shėnohen dy shifrat e fundit tė rezultatit 25 , pastaj shumzohet numri 1 me nuprin pasardhės 2 pra 1 x 2 = 2 dhe vendoset nė rezultat si shifėr e para dmth 2 25 pra 225
  provoni 25 x 25 = 6 25

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cfare do te thone disa veprime ne ciftet...
  Nga EMAUS nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-05-2012, 10:55 AM
 2. Foto: Disa ēudira mbi telefonat ēelular!
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 27-02-2011, 06:27 PM
 3. Kinė, vajza 5 muajshe bėn llogari matematikore
  Nga ardona nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 03-12-2010, 09:32 PM
 4. Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 31-05-2010, 06:53 PM
 5. Koleksion me ēudira
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-11-2007, 08:27 AM

Etiketat pėr kėtė Temė