Champions League: United pėrmbys Milanin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Champions League: United pėrmbys Milanin

  Receta Gatimi  Djajtė e Kuq kanė arritur tė kthehen nga disavantazhi pėr ta mposhtur Milanin para tifozėve tė vet.

  Takimi i parė i 1/8 sė finales sė Ligės sė Kampionėve, i zhvilluar tė martėn mbrėma nė San Siro, ndėrmjet Milanit dhe Manchester Unitedit, ka pėrfunduar me fitoren e mysafirėve me rezultat 3-2.
  Vendasit krijuan avantazh tė hershėm (3’), kur pas njė krosimi tė ulėt tė David Beckham, Ronaldinho me ndihmėn e Michael Carrick mposhti portierin Van der Sar.
  Nė fraksionin e parė tė lojės, kuqezinjtė ishin skuadėr dukshėm mė e mirė se kundėrshtari i tyre anglez, mirėpo vendasit nuk i konkretizuan rastet e tyre tė shumta.
  Kėshtu qė, kjo iu hakmor. Nė minutėn e 36-tė, mesfushori veteran Paul Scholes barazoi rezultatin me njė gol tė shėnuar paksa me fat, dhe me rezultat 1-1 pėrfundoi pjesa e parė.
  Nė pjesėn e dytė gjėrat ndryshuan dhe United dalėngadalė ktheu ndeshjen nė favor tė vet.
  Nė skenė doli sulmuesi nė top-formė, Wayne Rooney, i cili shėnoi dy herė nė portėn e Nelson Didas, pas krosimeve tė Valencias (66’) dhe Fletcherit (85’), pėr t’ia vėshtirėsuar punėt skuadrės vendase.
  I inkuadruari nė pjesėn e dytė, Clarence Seedorf, arriti ta ngushtojė epėrsinė nė 2-3 (85’), por kjo ishte krejt ēka arritėn tė bėjnė Rossonerėt nė pjesėn e dytė.
  Ky rezultat e favorizon Manchester Unitedin, kur dihet se ndeshja e kthimit do tė zhvillohet nė Old Trafford.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Kur do vene ment keta te milanit!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Grupet e Champions League 2013
  Nga Lirenti nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-10-2012, 04:26 PM
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-03-2012, 06:00 PM
 3. United fitues i League Cup
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-02-2010, 08:58 PM
 4. Champions League ne Google Chrome
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-02-2010, 03:46 PM
 5. Champions League Fituesit
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2007, 04:40 PM