Njė vit dashurie pėr Bjordin dhe Adelėn


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Njė vit dashurie pėr Bjordin dhe Adelėn

  Receta Gatimi  Shėn Valentini, pėrveē se ėshtė dita e tė gjithė tė dashuruarve, pėr Bjordin dhe Adelėn, ėshtė diēka mė shumė, duke qenė se pikėrisht nė kėtė ditė, njė vit mė parė nė shtėpinė e Big Brother, filloi dashuria e tyre.

  14 shkurti konsiderohet si ‘njė datė zyrtare’ pėr lidhjen e tyre, pasi siē dihet ata u njohėn qė kur nisi spektakli, nė fund tė janarit tė kaluar, por nė fillimet e qėndrimit tė tyre nė shtėpi, nuk ia kishin shprehur akoma njėri-tjetrin hapur ndjenjat, natyrisht nėse kishte tė tilla nė ato momente. Madje nė fillimet e tyre as nuk mund tė mendohej se ata tė dy do tė mund tė krijonin njė ēift fiks e pėr mė tepėr qė lidhja e tyre do tė vazhdonte edhe pas spektaklit.

  Fakti qė dy tė rinjtė vinin nga dy botė tė ndryshme, ajo nga njė qytet i vogėl me njė jetė disi tė trazuar, ai nga Italia me njė jetė prej tė riu perėndimor, tė linte shumė pak shpresė pėr tė menduar se mes tyre mund tė kishte njė marrėdhėnie mirėkuptimi, e aq mė pak njė lidhje dashurie.

  Por edhe vetė formati i kėtij spektakli nė fakt kėrkon tė sjellė jetėn reale, por personazhet me sjelljet e tyre tentojnė tė jenė sa mė pak realė qė tė jetė e mundur, t’i turbullon disi idetė, pasi nuk arrin tė dallosh qartė kufirin qė e ndan realitetin nga shtirja, atė qė bėhet pėr shoė nga ajo qė bėhet me zemėr, sepse ashtu e ndjen. Ka qenė pikėrisht ky dualizim idesh nė mendjen e secilit, qė ka sjellė aq dendur edhe nė media fenomenin Bjordi-Adela, ka sjellė pyetjen e pėrhershme, nėse e duan me tė vėrtetė njėri-tjetrin dhe nėse po, ēfarė kanė gjetur kaq speciale, ēfarė tė pėrbashkėt, ēfarė magjie i bashkon? Por siē thotė njė shprehje e famshme, dashuria ka arsyet e zemrės qė vetėm zemra i di.

  Mendohej qė Bjordi do t’i kthehej jetės sė tij nė Itali e mbase, Adela nuk do tė kthehej mė nė Kavajė duke bėrė njė ndryshim nė jetė e saj ashtu siē e ėndėrronte, por ishte gati jashtė imagjinatės sė shumėkujt se ata tė rinj e kishin marrė shumė seriozisht kėtė lidhje duke e konsideruar atė fatin e tyre mė tė madh, atė ēmimin e vėrtetė tė “Big Brother”, shumė mė tepėr se popullariteti apo paratė qė fiton triumfatori nė kėtė rast. Dhe ja ku jemi sot, njė vit mė pas, dhe Adela me Bjordin janė pėrsėri bashkė, mė tė lumtur se kurrė pranė njėri-tjetrit, tė bindur se fati ka qenė me ta, qė edhe pse kaq radhė, rastėsia bėn mrekulli, paēka se ėshtė e vėshtirė ta besosh.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Hajde urime, dhe nje vit tjeter

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  urime ,, dhe sa vjet te duan

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fraza Dashurie
  Nga Kliton nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 19-10-2014, 10:43 PM
 2. Poezi dashurie...
  Nga erinda nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-10-2014, 11:46 AM
 3. Histori Dashurie
  Nga PinkPrincess nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-02-2013, 11:55 PM
 4. Histori Dashurie!
  Nga Alb-Angel nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 50
  Postimi i Fundit: 09-09-2012, 06:52 PM
 5. Fraza Dashurie...
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 09:45 PM