Stadiumi “Georgios Karaiskakis” ishte arena e pėrballjes sė parė ndėrmjet Olympiacosit dhe Bordeaux, e vlefshme pėr 1/8 e finales tė Ligės sė Kampionėve, e cila pėrfundoi me fitoren minimale tė ekipit francez.


Skuadra mysafire rezultoi tė ishte mė efektive nė gjysmėn e parė, pasi qė arriti tė krijojė epėrsi minimale.
Njė gjuajtje tė lirė tė Yoann Gourcuff e shfrytėzoi Michael Ciani, i cili nė minutat shtesė tė pjesės sė parė (45’+2), ia dha avantazhin skuadrės franceze.
Nė pjesėn e dytė tė takimit nuk u shėnua asnjė gol dhe me rezultat 1-0 nė favor tė mysafirėve pėrfundoi takimi.
Ishte njė fitore mjaft e rėndėsishme e kampionit tė Francės qė ndeshjen e kthimit e zhvillon para publikut tė vet.